GeriGündem Tiyatrocu Sevinç, felsefeci sevgilisi tarafından öldürüldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  66
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tiyatrocu Sevinç, felsefeci sevgilisi tarafından öldürüldü

Tiyatrocu Sevinç, felsefeci sevgilisi tarafından öldürüldü
refid:3840340 ilişkili resim dosyası

Tiyatro ve sinema oyuncusu Mümtaz Sevinç, Üsküdar’daki evinde, bir süredir ayrı yaşadığı felsefeci kız arkadaşı Banu Daldır tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Daldır tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TİYATRO ve sinema dünyasının sevilen isimlerinden olan 54 yaşındaki Mümtaz Sevinç ile 49 yaşındaki Banu Daldır yedi yıldır birlikte yaşıyordu. Mümtaz Sevinç’in tiyatrocu kızı Şirin Sevinç de, Üsküdar’da Sultantepe Mahallesi Gül Sokak Kardeşler Apartmanı’ndaki daireyi paylaşıyordu. Bir süre sonra, üniversiteden mezun olan Banu Daldır’ın kızı da aynı evde kalmaya başladı. İki kız arasında patlak veren huzursuzluk, Mümtaz Sevinç ve Banu Daldır’ın arasını açtı. Yaklaşık bir ay önce eşyalarını toplayan Banu Daldır, kızıyla birlikte Merter’de ailesinin yanına taşındı.

Zaman zaman eve uğrayarak eşyalarını toplayan Banu Daldır, önceki gün bütün eşyalarını alması için kargo şirketi ile anlaşıp Üsküdar’daki eve geldi. Bu sırada Mümtaz Sevinç de evi telefonla arayıp, Banu Baldır’a kendisini beklemesini söyledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle kargo aracı gelemeyince eşyaları taşıyamayan Banu Daldır, Mümtaz Sevinç’i bekledi. Bir süre sonra eve gelen Mümtaz Sevinç ile sohbet eden Banu Daldır, ayrılma kararlarını tekrar gözden geçirmeyi teklif etti. Mümtaz Sevinç ise bunun mümkün olmadığını, birlikte oldukları süre içinde bile onu aldattığını söyledi.
/images/100/0x0/55eb1959f018fbb8f8aaf900


Kısa süren konuşmanın ardından Mümtaz Sevinç yatarken, Banu Daldır sakinleşmek için birkaç duble içki içti. Gece 01.30 sıralarında mutfağa giden Banu Daldır, kahvaltı bıçağını alarak, yüzüstü uyuyan Mümtaz Sevinç’i sırtından bıçakladı. Daha sonra paniğe kapılarak 112 Hızır Acil Servis’i arayan Banu Daldır, adresi verip birini yaraladığını söyledi. Olay yerine gelen ambulans ekibi, Sevinç’in hayatını kaybettiğini tespit ederek polise bilgi verdi. Bunun üzerine Daldır, gözaltına alındı.

Mümtaz Sevinç’in kızı Şirin Sevinç, olayı haber alır almaz eve geldi. Şirin Sevinç, polise, babası ile saat 01.00 sıralarında telefonla konuştuğunu, tiyatro oyununun çok geç bitmesi ve yolların kapalı olması yüzünden eve gelemeyeceğini, bir arkadaşının yanında kalacağını söylediğini bildirdi.

Rol aldığı oyunlar

Mümtaz Sevinç’in oynadığı tiyatro oyunları arasında, "Kamyon’ (AKM Aziz Nesin Sahnesi’nde en son oynadığı tiyatro oyunu), "Ferhat ile Şirin’ (İsmet Küntay En İyi Erkek Oyuncu Tiyatro Ödülü), "Sultan Gelin’, "Odada Savaş’ yer alıyor. Ayrıca, yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yaptığı "Beyzanın Kadınları," "Savunma," "Gülün Bittiği Yer" de sanatçının sinema filmleri arasında bulunuyor. Mümtaz Sevinç, "Sihirli Annem, Çifte Bela" ve "Şehnaz Tango" adlı televizlyon dizilerinde rol almıştı.

Öldüreceğim derdi sonunda öldürdü

İstanbul-Üsküdar’daki evinde, uykusunda sevgilisi Banu Daldır tarafından bıçaklanarak öldürülen oyuncu ve seslendirme sanatçısı Mümtaz Sevinç’in "Sihirli Annem"deki rol arkadaşı Gül Onat, cinayetle ilgili ilginç iddialarda bulundu. Onat, Daldır’ın uzun zamandır Sevinç’i öldürmekle tehdit ettiğini ve sonunda bunu gerçekleştirdiğini ileri sürdü:

"Mümtaz alkolik bir sevgili kurbanı. Onunla sık sık görüşüyordum ama kadınla görüşmüyordum. İçip içip yerlere düşen biriydi çünkü. Kadın sürekli, ’Sen beni bırakırsan, ben seni öldürürüm’ deyip duruyormuş. Dedi dedi ve sonunda öldürdü. Ben senaryoyu kafamda kurdum, olay kesin tahmin ettiğim gibi oldu: Bunlar dün kar yüzünden dışarı çıkamayınca, oturup evde içti. Konu ayrılığa geldi ve kadın sarhoş olduğu için bıçakladı adamı. İnanamıyorum. 6-7 yıllık birliktelikleri vardı. Banu felsefecidir. Ayrıca bir kızı var. Kendi hayatını da mahvetti."

’Odada Savaş’ı da kaybetti

ÜSKÜDAR’daki evinde dün gece terketmek istediği sevgilisi tarafından yatağında bıçaklanarak öldürülen tiyatrocu Mümtaz Sevinç’ın trajik sonu, Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda bir süredir sahnelenen "Odada Savaş" oyununda canlandırdığı "Felix" karakterini akla getirdi. Sevinç, gerçek hayattan önce de, "Odada Savaş"ı kaybetmişti. Türkiye’de ilk kez sahnelenen oyunun yazarı Martin Walser, "Odada Savaş"ın erkek karakterinin ağzından şunları söylüyordu: "Evlilik çok çetin bir savaş. Yok yok bir ameliyat. İki operatör devamlı birbirlerini ameliyat ediyor. Hem de narkozsuz. Ama hiç durmadan. Ve böylelikle neresine dokunulunca daha çok canının yandığını keşfediyorlar."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle