Gündem Haberleri

  Tiyatro oyununa ’boyalı kum’ darbesi

  Umut ERDEM/ANKARA
  13.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yeni oyunu "Antigone"de oynatılmak üzere kiralanan at, dekor amaçlı olarak kullanılan boyalı kumlarının değiştirilip yerine plastik kum getirilmesi üzerine, ilk oyunculuk deneyimini yaşayamadı.

  Atlı Spor Kulübü’nden kiralanan at, bu malzeme üzerinde yürüyemedi. Böylece atın oyunculuk hayatı başlamadan bitmiş oldu. Antigone gösterimine yapay bir at ile başladı. Provalar sırasında da boyalı kumlar nedeniyle oyuncular zehirlenme tehlikesi yaşayarak hastanede kısa süreli tedavi gördüler. Antigone’nin yönetmeni Ayşe Emel Mesçi, şunları söyledi:

  /images/100/0x0/55ea6428f018fbb8f87ce3a7"Oyunda dört elementten biri olan toprağı kullanmak zorundaydım. Vernikli bir kum gönderdiler. Hıfzıssıhha raporunda kumun zararsız olduğu söylenmişti ama çok kötü bir koku yayıyordu. Çok rahatsız olduk. Sonra başka bir oyunda kullanılan plastik kumu gönderdiler. Bu yapay kum üzerinde de at yürüyemedi ve böylece atı oyundan çıkarmak zorunda kaldık. Ben hayvanları çok severim. Bu atı da oynatmayı çok istiyordum. İlerde tekrar yer vermeyi düşünüyorum."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı