GeriGündem 'Titanic batacak'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Titanic batacak'

'Titanic batacak'
refid:9650179 ilişkili resim dosyası

Tüm dünyayı kasıp kavuran Avatar, yine James Cameron'un yönettiği Titanic'in gişe rekorunu kırmak üzere.

/images/100/0x0/55eaf3b2f018fbb8f8a147ea
Uluslararası bilet satışlarında "Titanic"i geçen "Avatar"ın, çok yakın zamanda "Titanic"i "batırarak" dünya genelinde şimdiye kadar en çok kazanan film olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Box Office'in tahminlerine göre, sinemalarda 6 hafta aralıksız birinci olan, yönetmen James Cameron'un bilimkurgu "şaheseri" "Avatar", geçen haftayı da 36 milyon dolarla kapattı. ABD'de toplamda 552,8 milyon dolar hasılata ulaşan film, dünya genelinde 1,843 milyar dolar hasılat yapan Titanic'in ardından 1,841 milyar dolar gelir elde etti.

Ayrıca uluslararası bilet satışlarında 1,29 milyar dolarla "Titanic"in rekoru olan 1,24 milyar doları geçen "Avatar", "yıkılmaz sanılan bu büyük gemiye" ilk "buz darbesini" de vurmuş oldu. "Avatar"ın, birkaç gün içinde, aralarında yalnızca 2 milyon dolar fark kalan "Titanic"i "batırarak" şimdiye kadar en çok kazanan filmi unvanını alması bekleniyor.

20. Century Fox'un Dağıtım Müdürü Chris Aronson da "Avatar"ın rekorlarını, tüm "en"lere meydan okuma olarak yorumluyor.
Beyazperde Aktörleri Derneğinin ödül töreninden eli boş dönen, ancak Altın Küre'de en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerini toplayan "Avatar"ın, 2 Şubatta da Oscar'a en iyi film dalında aday gösterilmesi bekleniyor.

ABD'de haftanın en çok izlenenleri

Öte yandan Box Office'in tahminlerine göre, ABD ve Kanada'da geçen hafta, "Avatar"dan sonra en fazla, vizyona yeni giren film "Birlik (Legion)" izlendi. "Birlik" haftayı 18,2 milyon dolarla kapattı. 17 milyon dolarla haftanın üçüncüsü Denzel Washington'un oynadığı "Tanrının Kitabı" (The Book of Eli), 14,5 milyon dolarla da dördüncü "Diş Perisi" (Tooth Fairy) oldu.

Haftanın izlenen diğer filmleri de sırasıyla şöyle:

"Cennetimden Bakarken" (The Lovely Bones), "Sherlock Holmes", "Extraordinary Measures", "Alvin ve Sincaplar" (Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel), "İlişki Durumu: Karmaşık" (It's Complicated), "The Spy Next Door".

Titanic batacak

Yorumları Göster
Yorumları Gizle