GeriGündem Tırnaklarımı uzatıp oje sürmek istiyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tırnaklarımı uzatıp oje sürmek istiyorum

Tırnaklarımı uzatıp oje sürmek istiyorum
refid:4973698 ilişkili resim dosyası

Patronunun, kerpetenle tırnaklarını söküp işkence yaptığı sekreter Meryem Sak, “İyileşince en çok tırnaklarıma oje sürmek istiyorum” dedi. Genç kız bir haftalık psikolojik tedaviye alınacak.

Patronu bijuteri firması sahibi işadamı 58 yaşındaki Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın, sekreteri 24 yaşındaki Meryem Sak'ın ellerini kelepçeleyerek kendi evinde zincirle karyolaya bağlayıp işkence yapmasının yankıları sürüyor.
İki ay süreyle inanılmaz işkence gören ve ayak tırnakları kerpetenle sökülen genç kızın tedavisi Antalya Devlet Hastanesi'nde sürdürülüyor.

Bugün yerinden oynayan tırnakları çekilen ve sürekli kan verilen genç kızın Dr. Nedim Yargıcı gözetiminde psikolojik tedavi görmesi kararlaştırıldı. Meryem Sak'ı muayene eden Psikolog Dr. Yargıcı, önümüzdeki günlerde genç kıza bir hafta süreyle yoğun psikolojik tedavi uygulanacağını ve bu nedenle Meryem Sak'ın yanına ziyaretçi girmesini yasakladığını söyledi. Kütahya'dan gelen amcası İlyas Sak ile halası Hatice Sak da Meryem ile görüştürülmedi.

SAMSUN'DAKİ SEVGİLİ İDDİASI
Meryem'in Kütahya'da yaşayan halası Hatice Sak, iki ay önce Samsun'dan tatil için Antalya'ya gelen bir gençle Meryem arasında arkadaşlık olduğunu öğrendiklerini söyledi. Dün gece Samsun'dan telefonla arayan gencin kendisini Meryem'in erkek arkadaşı olarak tanıttığını belirten Hatice Sak, “Tatile geldiğinde Meryem'i görüp beğenmiş ve telefonlaşmaya başlamışlar. Samsun'daki delikanlı, Meryem'in kendisine, ‘Patronum sürekli taciz ediyor. Benimle olmak istiyor’ dediğini söylemiş. Biz de adamın Meryem'de gözü olduğunu hissediyorduk. Son olayda da cep telefonu mesajlarını yakalayan adam, işkenceye başlamış” diye konuştu.
“ÖLSEYDİM KARDEŞİM ÜSTLENECEKTİ

Yaşadığı korkunç günleri gözyaşları arasında anlatan Meryem Sak, kendisine yapılan işkencenin 3 ay olarak planlandığını söyledi. İşkencenin 19 Haziran gecesi başladığını kaydeden Sak, Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın, işkenceyi 19 Eylül'e kadar sürdüreceğini kendisine söylediğini belirtti. Ölmesi durumunda cinayeti kardeşi Ahmet Sak'ın üstleneceğini kaydeden Meryem Sak, hastane odasında şunları anlattı:

“O adam bana işkence yapmaya başladığı gece, ‘19 Eylül'e kadar bu olaylar sürecek ve sonra bitecek. Böylece senin için temizlenmiş olacak. Seni o tarihten sonra dövmeyeceğim’ dedi. İşkence'nin bitmesine bir ay vardı. O bir ay geçecek miydi, bilmiyorum. Geçeceğine inanmıyordum. Evde olduğu sırada da kardeşimle uzun uzun konuşuyordu. Birgün, ‘Eğer Meryem ölürse namusun temizlenecek. Cinayeti sen üstleneceksin’ dediğini duydum. Erkek kardeşim de bunu onayladı. Ölümü çok düşündüm, ne zaman ölürüm diye beklerken beni kurtardılar.”

Sağlık durumu iyiye giden Meryem Sak, “İyileşince en çok tırnaklarıma oje sürmek istiyorum. Hep uzun ve bakımlı tırnaklarım olsun isterdim. Buradan çıkınca tırnaklarımı uzatıp kırmızı ojeler süreceğim” dedi.

AVUKATLIĞINI ÜCRETSİZ ÜSTLENECEKLER

Antalya'daki sivil toplum örgütleri Merşem Sak'a destek sağlamak amacıyla harekete geçti. Sivil toplum kuruluşları, tedavisi için gerekli olması durumunda yardımda bulunacaklarını açıklarken, Kalaycı Hukuk Bürosu sahibi Avukat Bilal Kalaycı da genç kızın ücretsiz olarak avukatlığını üstleneceğini açıkladı. Avukat Kalaycı, “Tüm hukuki işlemlerini ücretsiz olarak yerine getireceğiz. Bundan sonraki yaşamını daha iyi şartlarda geçirebilmesi için de elimizden geleni yapacağız. Bu insanlık ayıbının kapatılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle