Gündem Haberleri

  “Tırnakçılar” yakalandı

  A.A
  02.08.2006 - 15:19 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde, “tırnakçılık” olarak adlandırılan yöntemle, vatandaşların parasını çaldıkları ileri sürülen 3 kişi, “huzur timi” ekiplerince yakalandı.

  Bostanlı'da son günlerde çok sayıda ”tırnakçılık” yöntemiyle para çalınması şikayetinin gelmesi üzerine, huzur timi ekipleri bu konuyla ilgili özel çalışma başlattı. Maaş ödenmesi dönemi nedeniyle, daha önce olayların yaşandığı 10 bankada, ”banka personeli” veya “sıra bekleyen müşteri” gibi bekleyen polisler, vatandaşların verdiği eşkale uyan R.Ç. (50), İ.K. (30) ve Y.B'yi (30), birlikte bankaya gelmeleri üzerine yakaladı.

  Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen 3 zanlı, bir gün önce, Cemal Gürsel Caddesi'ndeki Halk Bankasından, “tırnakçılık” yöntemiyle 100 YTL parası çalınan öğretmen Hatice Meral tarafından teşhis edildi.

  Diğer 20'ye yakın olayın mağdurlarının da teşhis için Asayiş Şube Müdürlüğüne çağrıldığı bildirildi.

  Zanlıların, para çeken vatandaşların yanlarına banka çıkışında yaklaşarak, “oğlunuza-eşinize borcumuz var” deyip 300 YTL uzattıkları ve 50 YTL para üstü istedikleri, mağdurun çıkardığı cüzdanından “tırnakla avuç içlerine para çektikleri”, 300 YTL parayı da “sonra ödeme” bahanesiyle geri alarak uzaklaştıkları belirtildi.

  Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı