Gündem Haberleri

  'TIR'a uydu anteni taktırdı

  EDİRNE (AA) - Hakan Şahin
  02.09.2012 - 16:26 | Son Güncelleme:

  Kapıkule Sınır Kapısında TIR kuyruğunda saatlerce beklemekten sıkılan bir sürücü, televizyon kanalları ve dizileri izlemek için aracına uydu anteni taktırdı.

  Yurt dışına çıkış yapmak için beklerken aracına taktırdığı uydu antenle televizyon kanallarını seyreden TIR sürücüsü görenlerin dikkatini çekiyor.

  Aldıkları yükü günlerce süren yolculuk sonrası istenilen adrese götüren TIR sürücüleri, sınır kapılarından geçişlerde gümrük işlemlerinin tamamlanması için bazen 1 günü aşan sürelerde beklemek zorunda kalıyor.

  Sıranın kendilerine gelmesini bekleyen sürücüler, bekleme zamanını arkadaşlarıyla sohbet etme, çay demleyip, yemek yemenin yanı sıra ilginç yöntemler kullanarak zaman geçiriyor.

  İstanbul'dan aldığı yükü Bulgaristan'a götüren Deyanov Gancho uzun süre kuyrukta saatlerce beklerken, aracına taktırdığı çanak anten sayesinde, bazı televizyon kanalları ve sevdiği dizileri izlediğini belirtti.

  TIR sürücüleri için kuyrukta beklemenin çok can sıkıcı olduğunu anlatan Gancho, “Yaklaşık 7 saatten buyana TIR kuruğunda bekliyorum. Yurt dışına gidip gelirken kuyrukta sıranın bana gelmesini beklemesini beklerken çok camım sıkılıyordum. Bende tıra çanak anten taktırdım. Artık saatlerce kuyrukta beklerken istediğim televizyon kanallarını ve dizileri izliyorum” dedi.

  Diğer tırlarda televizyon olduğunu fakat anten olmadığını anlatan Gancho, anten olmadığı için diğer TIR sürücülerini de televizyon izlemek için kendisine misafirliğe geldiğini söyledi.

  Gancho, diğer TIR sürücülerinin de kuyruklarda beklerken canlarının sıkılmaması için araçlarına anten takmalarını tavsiye etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı