Gündem Haberleri

  TİP’lileri Çatlı öldürttü

  Hürriyet Haber
  21.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Emniyet'te 30 sayfa tutan ifade veren Haluk Kırcı, Susurluk kazası sırasına iddia eedildiği gibi Abdullah Çatlı'nın bulunduğu otomobilin arkasındaki araçta değil, Ankara'da olduğunu söyledi. Haluk Kırcı, olayı şöyle anlattı:

  ‘‘Abdullah Çatlı'nın şoförü Habib Aslantürk telefonla arayıp Susurluk'ta kaza olduğunu ve Çatlı'nın öldüğünü söyledi. Eşim, çocuklarım, teyzem ve ablamla Ankara'da yemeğe gidiyorduk. Geri döndük. Kardeşimin üzerine olan Ford Mondeo otomobille 01.30 sıralarında Susurluk'a gittim. Abdullah Çatlı'nın cenazesini alarak Nevşehir'e götürdüm. Kaza sırasında arkadaki araçta Gani Kızılkaya, Enver Ulu, Ercan Ersoy ve Mustafa Altınok bulunuyordu.’’

  KIRCI’DAN SUÇLAMA

  Haluk Kırcı, Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şubesi'nde verdiği ifadesinde, Bahçelievler'de 7 TİP'linin öldürülmesi talimatını, Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı'dan aldıklarını söyledi.

  Kırcı, Gaziantep'te yayın yapan Yaprak TV'nin sahibi Mehmet Ali Yaprak'ın kaçırılması olayının sanıklarından olan Müfit Sement'in, Mehmet Eymür'ün adamı olduğunu iddia etti.

  Ortadan kaybolan MİT muhbiri Tarık Ümit'i hiç tanımadığını belirten Haluk Kırcı, Abdullah Çatlı, Sami Hoştan ve Abdurrahim Buğday'ın bu olayla ilgisi olup olmadığını bilmediğini söyledi. Kırcı, cinayet haberinin yayımlandığı gün Çatlı'nın aradığını ve haberi Muhsin Yazıcıoğlu'na anlatmasını onların da Eymür'e anlatmısını istediğini öne sürdü.

  TARIK ÜMİT OLAYI

  Kırcı, Susurluk kazasından 20 gün önce Ankara'daki Etap Altınel Oteli'nde görüştüğü Abdullah Çatlı'nın kendisine, Mehmet Eymür'ün kendisini yanına davet ettiğini ve bir süre görüştüklerini söylediğini ifade ederek şunları söyledi:

  ‘‘Eymür, 'Tarık Ümit'i sen öldürmedin, peki kim öldürdü?' diye sormuş. Çatlı da 'Bilmiyorum, bilsem de sana söylemem' demiş. Eymür bu görüşmeyi kameraya aldırmış.’’  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı