Gündem Haberleri

  Tıp dünyası Can Hoca’sına ağlıyor

  Eyüp SERBEST/İSTANBUL
  25.06.2017 - 21:10 | Son Güncelleme:

  MALTEPE Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Can Solakoğlu (55), bayram tatilini geçirmek için motosikletli bir grup arkadaşıyla Bulgaristan’a gitmişti. Grup önceki gün Yunanistan’a gitmek üzere yola çıktı. Prof. Dr. Solakoğlu, Bulgaristan sınırları içinde, sol virajda karşı şeride geçen bir otomobille çarpıştı. Dedeağaç yakınlarında meydana gelen kazada Prof. Dr. Solakoğlu, hayatını kaybetti.

  ‘KEYİFLİ SÜRÜŞLER DİLEĞİYLE’ DEMİŞTİ

  GATA mezunu olan Prof. Dr. Can Solakoğlu, ülkemizin diz ve kalça protez cerrahisi ve skolyoz cerrahisi konusunda sayılı uzmanlarından biriydi. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bir dönem dekanlığını da yapmıştı.

  BMW 1200 GS marka motosiklet kullanan Prof. Dr. Solakoğlu, üyesi olduğu bir motosiklet grubunda motosiklete nasıl başladığını şöyle anlatmıştı: “Motosiklet kullanmaya 1997 yılında Artvin’de, Alman ordusundan bize hibe edilen BMW motosikletlerle başladım. 2008’de ABD’de bir Harley Davidson parçalayarak sol el bileğime plak ve 10 vida uygulanması ile istemeden ara verdim. Doktor arkadaşlarımın baskısı ile 2015 yılında BMW F700 alarak maceraya geri döndüm. Aranızda olmak güzel. Keyifli sürüşlerde beraber olmak dileğiyle.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı