Gündem Haberleri

  Tinerli soygun

  Hürriyet Haber
  03.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Elinde yanan bir çakmak ve içi tiner dolu bidonla otobüsteki yolcuları soymaya kalkışan çılgın adam aracı cehenneme çevirdi. Soyguncuyla iki kişi alevler içinde kaldı.

  Aydın-Alanya seferini yapan Kamil Koç Firması'na ait 15 EK 475 plakalı yolcu otobüsü, dün facianın eşiğinden döndü. Mola verdiği Burdur'dan çıktıktan 6 kilometre sonra, arka koltuklardan birinde oturan kimliği meçhul bir yolcu, saat 03.30 sıralarında elinde yanan bir çakmak ve bir bidon tinerle sürücü Necati Şimşek'in yanına geldi. Şimşek'ten otobüsü durdurup ışıkları yakmasını isteyen saldırgan, muavin Mehmet Alkan'ı da yanına çağırarak, yolcuların para ve kıymetli eşyalarını toplamasını istedi.

  Alevler içinde kaldılar

  Bu sırada, şoför, ani fren yaparak ayakta duran saldırganın dengesini bozdu. Bunu fırsat bilen muavin Mehmet Alkan ile ön koltukta oturan yolculardan Hıdır Rakip saldırganın üzerine atladı. Boğuşma anında sönen çakmağı son gayretle yeniden yakan soyguncu, tineri tutuşturunca 3 kişiyi bir anda alevler sardı. Can havliyle kendini otobüsten atan saldırgan, yol kenarındaki 20 metrelik uçuruma yuvarlandı. Bu arada, muavin ile yolcu Hıdır Rakip'in yanan elbiseleri diğer yolcular tarafından güçlükle söndürüldü.

  Saldırganın not defteri

  Ağır yaralanan saldırgan ile otobüs muavini, önce Burdur Devlet, daha sonra da Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hafif yaralanan Hıdır Rakip, sürücü Necati Şimşek ile yolcu Hatice Sucu ise Burdur'da tedavi altına alındı. Üzerinden herhangi bir kimlik çıkmayan ve konuşamayacak durumda olan saldırganın durumunun ağır olduğu belirtildi. Soyguncudan boğuşma sırasında düşen not defterinde, ‘‘Soyguna az kaldı. Soygunum amaçsız. Öylesine bir soygun. Birazdan otobüsü soyacağım’’ yazılı olduğu belirlendi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı