Gündem Haberleri

  Tina'nın Göcek kaçamağı

  Hürriyet Haber
  22.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rock müziğin dünya devlerinden Tina Turner de tatil için Göcek'i seçti. ‘‘Babaanne’’ lakaplı ünlü sanatçı dört gün Göcek koyları ve Ölüdeniz'de yatla dolaştı. 60 yaşındaki Tina Turner'ın yanında 1986'dan beri birlikte olduğu Erwin Bach vardı

  Tina Turner, yanında dünyaca ünlü plak şirketi EMI'nin Almanya'daki üst düzey yönetecisi sevgilisi Erwin Bach ve ve 10 kişilik grupla pazar günü Dalaman Havalimanı'na özel uçakla geldi. Buradan karayolu ile Göcek'e geçen ünlü rock şarkıcısı, İsviçreli bir işadamına ait Malta bandralı gulet tipi Ecce Navigo adlı yata bindi. Göcek Skopea Marina'dan demir alan yat Bedri Rahmi koyu, Tersane adasını gezdi.

  Ünlü konuklarını ağırlayan yat, daha sonra rotasını Fethiye Ölüdeniz'e çevirdi. Gemile Koyuna da uğrayan yat Ölüdeniz turundan sonra yeniden Göcek koylarına döndü. Dün öğle saatlerinde yat yeniden Skopea Marina'ya yanaştı. Meraklı bakışlara aldırmayan dünyaca ünlü sanatçı, sevgilisi olduğu söylenen gençle el ele tutuşup marinada bekleyen otomobile binerek Dalaman Havalimanı'na hareket etti. Havalimanında da büyük ilgi gören Tina Turner sempatik hareketleriyle dikkat çekti. Turner polisler ve havalimanı görevlileri ile fotoğraf çektirdi. Oldukça mutlu görünen Turner, Türk görevlileri el sallayarak Swissair uçağıyla ülkesine uçtu.

  Turner'ın İsviçre'den komşusu bir İsviçreli işadamının davetlisi olarak ülkemize geldiği öğrenildi. Turner'ı getiren özel uçakla, yatın da İsviçreli işadamına ait olduğu belirtildi. Gezi boyunca karaya çıkmamayı tercih eden Turner'ın, sürekli sevgilisi ile birlikte olup yüzdüğü, Türk mutfağından yemekleri tercih ettiği belirtildi.

  ÜNLÜLERİN GÖZDESİ

  Önceki yıllarda Monaco Prensesi Caroline'in 1.5 ay boyunca yatla dolaştığı bölgeye, İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in kızkardeşi Margareth de birkaç yıl üst üste gelip tatilin tadını çıkardı. Moda devi Valentino, Bodrum ve Göcek'i tercih etti. ABD'li sanatçı Bette Midler, John Bon Jovi, Bayan Vücut Elle Mc Pherson Bodrum'da doğayla başbaşa tatilin tadını çıkardı. ABD Başkanı Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton Selçuk'taki Efes Kenti'ni gezdi. Sinema oyuncusu Jan Cladue Van Damme da Bodrum'un ünlü konukları arasında yer aldı. Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin oğlu Saif el Kaddafi uçakla geldiği Türkiye'de, yatla Marmaris ve Antalya kıyılarını gezip tatilin tadını çıkardı. İki yıl önce Hollywood'un ‘‘Küçük Dev Adam’’ı Dustin Hoffmann, İngiliz şarkıcı Sting, ardından İrlandalı Pop sanatçısı Bob Geldof, Ouenn'in bataristi Roger Taylor yatla Ege kıyılarını dolaştı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı