GeriGündem Timoşenko'ya bir suçlama daha
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Timoşenko'ya bir suçlama daha

Timoşenko'ya bir suçlama daha
refid:18978398 ilişkili resim dosyası

Yolsuzluk yaptığı için 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Ukrayna eski Başbakanı Yulya Timoşenko hakkında bir dava daha açılıyor.

Ukrayna'da, Rusya ile 2009 yılında imzalanan doğalgaz anlaşmasında yetkisini kötüye kullandığı için 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Turuncu Devrimin simge ismi ve eski Başbakan Yulya Timoşenko, şimdi de 1990'ların sonunda kamu fonlarına ait 405 milyon doları zimmetine geçirme girişimi için hakkında açılan yeni bir soruşturmayla karşı karşıya bulunuyor.

Ukrayna makamları, Timoşenko ve ABD'de tutuklu eski Başbakan Pavlo Lazarenko hakkında dün adli tahkikat açıldığını belirttiler.

Yetkilerini kötüye kullanmaktan 7 yıl hapis cezasına çarptırılan muhalif Timoşenko'nun bu kez kamu fonlarını zimmetine geçirmeye çalışmakla suçlandığını bildiren yetkililer, o dönemde başkanı olduğu Ukrayna Birleşik Enerji Sistemi (SEUU) adlı şirketin Savunma Bakanlığı'na borcu olan 405,5 milyon doları devlet bütçesinden ödemekle itham edildiğini kaydettiler.

Timoşenko'nun o dönemde başkanı olduğu şirketin "fiilen" sahibi olduğu ve o sırada başbakanlık koltuğunda oturan Lazarenko ile suç ortaklığı yaptığı ileri sürülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle