GeriGündem Timin kokain avı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Timin kokain avı

Narkotik Şube'ye bağlı Sokak Timleri'nin, 3 ayrı yerde düzendiği operasyonlarda, taksi ile kokain servisi yapan 10 kişi yakalandı.

Beyoğlu, Bahçelievler ve Maltepe'de gerçekleştirilen operasyonlarda, uyuş-turucu mafyasının taksiyle kokain servisi yaptığı ortaya çıkarıldı. Biri kadın 10 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda, piyasa değeri 550 milyon lira olan 28.8 gram kokain ele geçirildi. Bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu, Beyoğlu'nda kokain pazarladıkları belirlenen Cihan Özçelik (18), Abdülgani Pehlivan (27) ve Remzi Murat Burak (25) takibe alındı. Kasımpaşa'da uyuşturucu dağıtımı yaptıkları 34 TEJ 86 plakalı taksiyle hareket halindeyken kuşatılan üç sanık yakalandı. Özçelik, Pehlivan ve Burak göz-altına alınırken otomobilin direksiyonun altındaki ve ön koltukların başlıklarının içindeki gizli bölmelerde küçük paketler halinde 10 gram kokain ele geçirildi.

Çorap söküğü gibi

Sanıkların ifadelerinde, uyuşturucuyu satın aldıklarını belirttikleri Nebi Aslan (24), Ramazan Aslan (22) ve Mahmut Kozat (26) da yakalanarak gözlem altına alındı. Aynı gün Maltepe'de başka bir operasyonda da, uyuşturucu sattıkları anlaşılan Remziye Şengüler (53) ve Atilla Şengüler (27), piyasa değeri 120 milyon lira olan 8 gram kokainle yakalandı.

Polise satacaklardı

Bahçelievler'de ise alıcı gibi davranan polislere 7.1 gram kokain satmaya

çalışan Tahsin Kaderci (28) ile aynı bölgede sokak satıcılığı yapan Ayhan Kahraman (37) da, 3.7 gram kokainle yakalandı. Her iki sanıktan ele geçirilen toplam 10.8 gram kokainin, piyasa değerinin 250 milyon lira olduğu belirtildi.

Önce pusu kurdular

Uyuşturucu kaçakçılarının, adrese kokain servisi yaptıklarını öğrenen sokak timleri, 34 TEJ 86 plakalı taksiyi takibe aldı. İçinde üç kişinin bulunduğu taksi, hareket ettikten sonra, sivil ekiplerce gözetlenip, pusuda bekleyen diğer polisler bildirildi.

Sonra kıskıvrak yakaladılar

Sokak timleri tarafından bir anda önü kesilen hareket halindeki taksi durduruldu. Aracını içindeki Cihan Özçelik, Abdülgani Pehlivan ve Remzi Murat Burak, neye uğradıklarını anlayamadan gözaltına alındı. Aramada, direksiyonun altındaki ve koltuk başlıklarının içindeki gizli bölmelerde küçük kokain paketleri bulundu.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle