GeriGündem Times: Bush'un Abramoff'u tanımadığı yalan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Times: Bush'un Abramoff'u tanımadığı yalan

Time dergisi, yolsuzluk yaptığını itiraf eden ve ABD Başkanı George Bush'un seçim kampanyasına destek verdiği ortaya çıkan lobici Jack Abramoff'un Bush ile çekilmiş 5 fotoğrafı bulunduğunu yazdı.

Derginin dünkü sayısındaki makalede, Abramoff'u tanımadığını söyleyen Bush'un, bu kişiyle çekilmiş 5 fotoğrafının bulunduğunu açıklaması, skandaldan uzak durmaya çalışan Bush'u rahatsız edebileceği ve bu olayın son yılların büyük skandallarından biri olabileceği yorumunda bulunuyor.

Fotoğrafları yayınlamayan dergi, bunun nedenini açıklamazken, fotoğrafların Beyaz Saray'daki resepsiyonlarda çekilmiş olduğunu, bununla birlikte karelerden birinde Bush ile ve Abramoff'un Teksas'taki Kızılderili Kickapoo kabilesinin şefiyle görüldüğü belirtiliyor. Skandalın, Washington'ın en parlak, en başarılı lobicileri arasında yer alan Abramoff'un, iki yıl kadar önce, çeşitli Kızılderili gruplarının haklarını savunmak üzere usulsüz bir şekilde 82 milyon dolardan fazla para aldığının ortaya çıkmasıyla patlak verdiği hatırlatılıyor.

Washington'u sarsan lobicilik skandalında, yolsuzluk yaptığını itiraf eden lobici Jack Abramoff'un Bush'un seçim kampanyasına da destek verdiği ortaya çıkmış, Cumhuriyetçi Parti yetkilileri, Başkan Bush'un da, Abramoff'tan kampanyasına destek aldığını ve bu destekle bağlantılı olarak gelen paranın 6 bin dolarının yardım kuruluşlarına bağışlanacağını belirtmişti. Beyaz Saray sözcüsü Scott McClellan da, Başkanın Abramoff'u tanımadığını ve bu kişiyle karşılaştığını hatırlamadığını söylemişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle