Gündem Haberleri

  TİM: Piyasaların beklentisi gerçekleşti

  ANKA
  22.07.2007 - 22:59 | Son Güncelleme:

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, seçimlerde demokrasinin kazandığını belirterek, piyasaların beklentileri doğrultusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “uzlaşmacı” mesajlar vermesinin AKP’yi tekrar iktidara taşıdığını kaydetti.

  Satıcı, seçim sonuçlarını yaptığı yazılı açıklamayla değerlendirdi. Satıcı, seçimlerin demokrasi şöleni içerisinde geçtiğini ve demokrasinin kazandığını kaydetti. Piyasaların beklentileri doğrultusunda Başbakan Erdoğan'ın uzlaşma mesajları vermesinin ise AKP’yi tekrar iktidar yaptığını ifade eden Satıcı, “AKP'yi merkez sağın tek partisi durumuna getirmiştir. MHP de ileri dönük olarak umut vaadetmiştir” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim öncesi verdiği uzlaşma mesajlarının gerçekleşmesini beklediklerini ifade eden Satıcı, “Cumhurbaşkanı seçiminden sonra 2010 yılına kadar üretimde ve ihracatta çok daha olumlu gelişmeler bekliyoruz. Faizlerin düşmesi üretime dönük yatırımlar doğrultusunda sanayiye dayalı ihracatın hızla artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

  DTP’nin desteklediği bağımsız adayların Meclis’e girmesinin, halkın, terörün Meclis’te çözülmesini istediğini gösterdiğini kaydetti.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı