Gündem Haberleri

  Tim Burton'ın dünyası sergide

  Hürriyet Haber
  19.11.2009 - 15:39 | Son Güncelleme:

  2010 yılında ‘Alice in Wonderland / Alice Harikalar Diyarında’ filmiyle seyircisiyle buluşmaya hazırlanan, sinema tarihinin en yaratıcı yönetmenlerinden Tim Burton'ın resim, çizim, taslak ve fotoğrafları gibi çoğu gün ışığına çıkmamış eseri New York'taki Modern Sanat Müzesi'nde ziyarete açılacak.

  SERGİDEN BİRBİRİNDEN İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN


  'Beetle Juice/ Beter Böcek', 'Batman Returns', 'Edward Scissorhands/ Makas Eller', 'Ed Wood', 'Big Fish' gibi kült filmlere imza atan Burton'ın müzede 700'ü aşkın eseri yer alacak.

  Müzede yer alacak işler özellikle Burton'ın hayranları için önem taşıyor. Yönetmenin dünyasına daha da yakından bakmak isteyen sinefiller bu sergiyle birlikte Burton ile ilgili hemen hemen herşeyi yakından görebilecek.

  Filmlerinde masallardan korku klasiklerine, Edgar Allen Poe'dan Alman Dışavurum sinemasına kadar birçok öğeye yer veren Burton'ın eskiz ve çizimlerinden bazıları yayınladığı kitaplarda yer almıştı.

  Yönetmenin daha önce gösterilmemiş amatör çalışmaları ve ilham aldığı ‘Frankenstein’, ‘The Cabinet of Dr. Caligari’, ‘The Pit and the Pendulum’ gibi filmler de sergi kapsamında bulunuyor. Basın için serginin kapılarını açan Burton eserlerini tanıttı. Pek çok ünlünün de katıldığı sergi, 22 Kasım 2009 / 26 Nisan 2010 tarihleri arasında Tim Burton hayranlarına ve sanatseverler kapılarını açacak.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı