Gündem Haberleri

  Tıksırana kadar yiyorlar

  Hürriyet Haber
  18.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Partili Zeytinburnu Belediyesi’ndeki 1 milyon Euro’luk rüşvet ve usulsüzlük incelemesi yapan Teftiş Kurulu raporunun işlemden kaldırıldığını savundu, “Bir de tıksırıncaya kadar yiyenler var” dedi.

  İnce dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu’nun Zeytinburnu’ndaki 2 parselde imar planına aykırılık ve ruhsatsız yapıya izin vermek iddiası üzerine hazırladığı 11 Kasım 2009 tarihli inceleme raporunu açıkladı. Raporda, Kazlıçeşme’de Ataköy turizm merkezi ve imara kapalı alanda ruhsatlı eski binalar ile kamuya ait trafo binasının izinsiz yıkılması sonucu yerine iskele ruhsatı verildiği, inşaat ruhsatı olmaksızın projesiz ve usulsüz yeni inşaata göz yumulduğu belirtildi.

  Bakanlıktan döndü

  Raporda Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, resmi yazışmalarda sürekli yanıltıcı bilgi vermekle, görevini kötüye kullanmakla, ruhsatsız yapı sahibini haksız yere korumakla, usulsüz güçlendirme-onarım ruhsatı vermekle suçlandı. İnce, İçişleri Bakanlığı’nın Aydın ile başkan yardımcısı ve idareciler hakkında soruşturmaya izin vermeyen 9 Nisan 2010 tarihli kararını da dağıttı.

  İnce, müfettişin 1 milyon Eu-ro’luk rüşvet iddiasının “güçlendiğini” raporunda yazdığını vurgulayarak, “Başbakan bunları bilmesine rağmen ‘Tıksırıncaya kadar için’ diyor. Bir de tıksırıncaya kadar yiyenler var. Zeytinburnu Belediyesi 8 yazışmada 8 farklı cevap veriyor. Bu belgelerde ahlaksızlığın, yolsuzluğun boyutunu görmekteyiz. Tıksırıncaya kadar içenler hesabı Allah’a verir ama tıksırıncaya kadar yiyenler hesabı millete verirler” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı