GeriGündem TİB’i inceleyemeyen hâkime soruşturma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TİB’i inceleyemeyen hâkime soruşturma

TİB’i inceleyemeyen hâkime soruşturma
refid:12985579 ilişkili resim dosyası

Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) yasa dışı dinleme yapıldığı iddialarını araştırırken engellendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Hakim Hayri Keskin hakkında soruşturma başlatıldı.

Keskin, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun yasa dışı dinlenip dinlenmediğinin incelenmesi için Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talimatı üzerine 5 Kasım’da TİB’de üç kişilik heyetle inceleme yaptı. Keskin, bu çalışmada kendisine “fiili engellemede bulunduğu” iddiasıyla TİB Hukuk Daire Başkanı Mustafa Akar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Jet hızıyla açıldı

Bu gelişmelerin ardından Hakim Keskin hakkında Adalet Bakanlığı jet hızıyla soruşturma başlattı. İki baş müfettiş dün Keskin ve bilirkişi heyeti olarak TİB’e giden iki mühendis ile bir hukukçunun ifadesini de aldı. Müfettişler, bu kişilere TİB’de yaşanan tartışmayı ve basına yansıyan bilgilerin kim tarafından sızdırılmış olabileceğini sordu.

Keskin, kendisine soruşturma açıldığını doğrulayarak, bu duruma anlam veremediğini söyledi. “Basına demeç vermek suç mu?” diye soran Keskin, kendisine henüz tebligatın gelmediğini bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle