Gündem Haberleri

  TİB’de ikinci inceleme

  Hürriyet Haber
  02.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı kararla, Ankara 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Hayri Keskin ve beraberindeki heyet dün polis eşliğinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) gelerek ikinci kez inceleme yaptı. Sabah 10.30’da incelemeye başlayan Keskin ve heyeti incelemelerini 3 saatte tamamladı.

  Polis eşliğinde yapılan inceleme sırasında binanın önünde TİB’in özel güvenlik görevlilerinin yanı sıra polisler de güvenlik önlemi aldı. TİB görevlileri içeride inceleme devam ederken kapıda bekleyen basın mensuplarına ‘güvenli internet kullanımı’ içerikli bir kitapçık dağıttı. Keskin, TİB binası çıkışında gazetecilerin “Bir engelleme ile karşılaştınız mı” sorusunu, “Hiçbir açıklama yapmıyoruz. İşlemimiz bitmiştir” şeklinde yanıtladı.

  Ankara 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Hayri Keskin, telekulak iddialarıyla ilgili Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce alınan karar doğrultusunda yaptığı ilk incelemede, “fiili engellemeyle karşılaştığı” iddiasıyla TİB’de Hukuk Daire Başkanı olarak görev yapan M.A. hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu da Keskin hakkında inceleme başlatmıştı. Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi ise TİB’deki ilk inceleme sırasındaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla ikinci kez inceleme yapılması talimatı vermişti.

  Olgun bir havada geçti

  TİB Başkanı Fethi Şimşek TİB’in dinleme yapmadığını yalnızca mahkeme kararlarını incelediğini hatırlattı. Şimşek, “Olgun bir havada tamamen hukuk çerçevesinde inceleme yapıldı. İşlemlerini yaptılar ve teşekkür ederek ayrıldılar” diye konuştu. Bir gazetecinin, “Bilgisayarlar kopyalandı mı” sorusuna Şimşek, “Sincan Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararında da yazılı olduğu gibi sadece müştekinin iddiaları, müştekinin telefonları ile ilgili hususlar incelendi. Gerekli dokümanları alıp, keşif tutanağı tutarak başkanlığımızdan ayrıldılar” yanıtını verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı