Gündem Haberleri

  THY'de kene olması mümkün değil

  A.A.
  03.08.2006 - 21:07 | Son Güncelleme:

  THY tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2 Ağustos 2006 tarihinde Ankara-Malatya seferini yapan THY uçağının Malatya Havalimanı'na inmesinin ardından bir yolcunun uçakta bulduğunu iddia ettiği ölü bir böceği kaptan pilota teslim ettiği belirtildi.

  Bunun üzerine tedbir amaçlı olarak tarım il müdürlüğüne gönderilen böcekle ilgili incelemelerin devam ettiği dile getirilen açıklamada, şöyle denildi:

  “Ortaklığımız uçakları Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan Mesa Sağlık Hizmetleri tarafından düzenli olarak ilaçlanmaktadır. Uluslararası sivil havacılık kuralları gereği standartlara uygun olarak Dünya Sağlık Teşkilatı'nın önerdiği yöntemlerle periyodik dezensektizasyon (böceklerden arındırma) işlemine tabi tutulmaktadır. Ankara-Malatya seferini yapan uçağımız en son 31 Temmuz 2006 tarihinde dezensektizasyon işleminden geçmiştir.
  THY filosundaki uçaklarda insan sağlığı yönünden uluslararası kurallar gereği her türlü tedbir eksiksiz ve en üst seviyede uygulanmaktadır. Hiçbir uçağımızda haşere mevcudiyeti ve yapılanması mümkün olmayıp, yolcularımızın tedirginliğine neden olacak bir durum söz konusu değildir.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı