Gündem Haberleri

  THY uçağı yedek havalimanına inecek

  İSTANBUL (A.A)
  10.08.2006 - 12:04 | Son Güncelleme:

  İngiltere'ye yönelik önlenen terör saldırısı nedeniyle İstanbul'dan Londra'ya uçan THY uçağı, izin verilmemesi halinde yedek havalimanına inecek. Ayrıca British Airways'in Londra uçağı da Atatürk Havalimanında bekletiliyor.

  THY Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre, saat 08.00'de Atatürk Havalimanından havalanan THY uçağı izin verilmesi halinde Londra'ya, izin verilmemesi durumunda ise yedek havalimanına inecek. THY'nin öğle saatlerinde havalanması gereken Londra uçağının seferinin yapıp yapmaması da bu ülkedeki gelişmelere göre belirlenecek.
  British Airways'in saat 08.55'te Atatürk Havalimanından havalanması gereken 675 sefer sayılı uçağındaki 217 yolcu da gelişmeler nedeniyle 2 saat uçakta bekletildi. Uçağın havalanmasının gecikmesi üzerine de yolcular kumanya almaları için uçaktan çıkarıldılar.

  Bu arada, British Airways yolcularına verilen el notlarında el bagajlarını kabine almamaları, üzerlerinde pasaport, para, kredi kartı ve yolculuk belgeleri dışında hiçbir şey bırakmamaları konusunda yazılı uyarıda bulunuldu. Uyarıda yolcuların yanında bulundurmamaları gereken malzemeler yazılırken, ancak yolculuk sırasında ihtiyaç duyabilecekleri katı içerikli ilaçları alabilecekleri ifade edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı