Gündem Haberleri

  THY, görme yetisini kaybedecek olan küçük kızı Papa ile buluşturdu

  DHA
  06.04.2016 - 16:55 | Son Güncelleme:

  yakında görme ve işitme yetisini kaybedecek olan 6 yaşındaki Lizzy'nin son isteği Vatikan’da onun Papa Francesco ile buluşmaktı. Lizzy'nin hikayesini duyan THY, bu buluşmaya sponsor oldu ve Lizzy'yi Papa'nın ayinine götürdü.

  Türk Hava Yolları (THY), yakında görme ve işitme yetisini kaybedecek olan 6 yaşındaki Lizzy (Elisabeth) Myers’in, bunların gerçekleşmesinden önceki son isteğini yerine getirdi ve Vatikan’da onun Papa Francesco ile buluşmasına sponsor oldu.
  Nadir görülen bir genetik hastalık olan Usher Sendromlu ABD’li Lizzy Myers’nin hayali nihayet gerçekleşti.
  ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan Myers ailesi, kızlarının görme ve işitme yetisini kaybetmeden önce hafızasına kaydetmek istediklerini bir bir yerine getirmeye çalışıyor.
  Bunlardan birisi de Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco ile bir buluşma idi.
  Lizzy, anne-babası ve kız kardeşiyle birlikte, Papa’nın Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’nda binlerce inananla bir araya geldiği Genel Kabul Günü’ne katıldı.
  Üstü açık ciple halkı selamlayan ve bir konuşma yapan Papa, daha sonra Lizzy’nin yanına giderek, gözlerine dokundu ve onu kutsadı. Mutlu ve heyecanlı olduğu gözlenen küçük kıza sarılan ruhani lider, onun kulağına bir şeyler de fısıldadı.
  ABD basını, Myers ailesinin bir İtalya seyahatine yetecek kadar parası olmadığını yazmıştı. THY yetkilileri de, küçük kızın durumundan ABD basını sayesinde haberdar olmuş ve Lizzy ile ailesi nereye gitmek isterse onlara gidiş-dönüş uçak biletlerini hediye edeceklerini açıklamıştı.
  THY Şikago Genel Müdürü Tuncay Emiroğlu, kızın hikayesinden etkilendiklerini söylemişti.
  Lizzy’nin babası Steve Myers de, İtalya’dan yana tercihlerini kullanacaklarını açıklamıştı.

  Esma Çakır/Vatikan

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı