Gündem Haberleri

  THY’de sarhoş yolcu rezaleti

  Serkan AKKOÇ/DHA
  12.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türk Hava Yolları´nın (THY) İstanbul-Hong Kong seferini yapmak üzere önceki gece saat 23.50’da havalanan yolcu uçağı alkollü bir yolcu rezalate neden oldu.

  Bir toplantı için Çin’e giden İstanbul Büyükkşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve beraberindeki heyetin de seyahat ettiği uçağa binen ve alkollü olduğu bildirilen bir yabancı yolcu, havada iken iki şişe daha şarap içti. Uçakta 30 C numaralı koltukta oturan yolcu, ilerleyen saatlerde ayağa kalkarak, pantolonunu indirerek herkesin gözü önünde uçağın koridoruna işedi. Diğer yolcuların tepkileri üzerine hostesler müdahale etti. Pantolonu giydirilen yolcu, kibar davranışlarla yerine oturtuldu. Ancak yolcular şikayetini sürdürünce. Kaptan pilot ve hostesler böyle bir olayla ilk kez karşılaştıklarını ve Uluslararası Sivil Havacılık kuralları arasında yaşanan olayla ilgili herhangi bir yaptırımın bulunmadığı belirtildi. Hong Kong’a iner inmez uçak temizlendi.

  Topbaş da o uçaktaydı

  Sarhoş yolcunun rezalet çıkardığı uçakta İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Topbaş da bulunuyordu. Topbaş heyetli birlikte Guangzhou kentinde yapılacak Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetim Teşkilatı Dünya Konseyi Toplantısına gidiyordu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı