Gündem Haberleri

  THK Başkanı Öktem: Maalesef halkımız bizi deri toplayan kuruluş olarak tanıyor

  Harun GÖKÇEOĞLU/ YOZGAT,(DHA)
  27.07.2015 - 12:39 | Son Güncelleme:

  TÜRK Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Vacit Öktem Yozgat’ta düzenlenen bölge toplantısında, "Maalesef halkımız Türk Hava Kurumu’nu sadece deri toplayan bir kuruluş olarak tanıyor. Daha önce maalesef kurum ticari amaçlar için kullanılmış. Türk Hava Kurumu bundan sonra, havacılık dışında başka bir konuyla ilgilenmeyecek" dedi.

  Yozgat’ta düzenlenen THK bölge toplantısına 7 il ve 50 ilçeden şube başkanları ile genel merkez yöneticileri katıldı.Toplantıda konuşan THK Genel Başkanı Vacit Öktem, kurumun eğitim faaliyetleri konusunda bilgi verdi, havacılık faaliyetleri dışında başka bir konuyla ilgilenmeyeceğini söyledi. Öktem, "Maalesef halkımız, Türk Hava Kurumu’nu sadece deri toplayan bir kuruluş olarak tanıyor. Evet biz deri topluyoruz, ama bu toplanan deriler karşılığında Türkiye’nin dört ayrı noktasında bulunan eğitim kamplarımız var. Bunun yanında belki halkımızın bilmediği hizmetlerinden birisi de, hava ambulansının altyapısı Türk Hava Kurumu tarafından temin edilmektedir" dedi.

  THK’nın üniversitesi bulunduğunu ve 2 bin öğrenci yetiştirdiklerin, bunun yanında bir uçuş akademileri olduğunu belirten Vacit Öktem, açıklamasını şöyle sürdürdü:

  "Türkiye’deki pilot eğitiminin yüzde 45’ini THK sağlıyor. En son Türk Hava Yolları (THY) ile yaptığımız anlaşma gereği hava yollarına yüz pilot yetiştireceğiz. Bu hizmetlerimizin devam etmesi ve daha da gelişmesi için halkımızın bize güven duyması lazım. Biz o derileri topluyoruz ama karşılığında da halkımıza havacılıkla ilgili bu tür sorunları çözmeye gayret ediyoruz. Bu anlamda daha ileriye gitme noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türk Hava Kurumu bundan sonra havacılık dışında başka bir konuyla ilgilenmeyecek. Daha önce maalesef kurum ticari amaçlar için kullanılmış. Bunun için, havacılık dışında ticari faaliyetlerin doğru olmadığı düşüncesindeyiz. Kurumumuz havacılık faaliyetleri içerisinde kalmalı. Hedefimiz amatör ve sportif havacılık alanında, Türk Hava Kurumu’nun ülkemize hizmet etmesidir" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı