GeriGündem The Beatles yılları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

The Beatles yılları

The Beatles sever misiniz? Hani şu kısa saçlı, takım elbiseli, temiz pak görünümlü çocukları? ‘‘Yellow Submarine’’, ‘‘All You Need is Love’’, ‘‘Michelle’’, ‘‘Let It Be’’, ‘‘Hey Jude’’, ‘‘Yesterday’’ ve daha nice şarkıyı dilimize dolayan grubu? 50'lerin sonunda İngiltere'nin Liverpool şehrinden çıkıp tüm dünyaya seslerini duyuran John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr, George Harrison'dan kurulu The Beatles, 20. yüzyılın en önemli vakalarından biriydi. Sadece müzikal bir vaka da değil, toplumsal bir vaka. Gençleri çılgına çeviren, muhafazakár yetişkinleri korkutan, albümleri milyonlarca satan, birkaç kuşağı birden etkileyen The Beatles, 90'ların pek çok İngiliz grubunun da ilham kaynağı oldu.

94.9 frekansından yayın yapan Açık Radyo, bir süredir onlarla ilgili bir program yayınlıyor. Ömer Madra ve Doruk Yurdesin'in hazırlayıp sundukları ‘‘The Beatles: Yüzyıla Sesini Veren Dörtlü’’ başlıklı programda sadece ünlü dörtlünün şarkıları çalınmakla kalmıyor, şarkıların farklı kayıtlarına yer veriliyor, her şarkının nasıl yazıldığıyla ilgili ayrıntılı bilgiler aktarılıyor. Yaptıkları müzikten tutun da aralarındaki anlaşmazlıklara, özel hayatlarına varana dek dört Beatle'ın her yönü mercek altına alınıyor.

‘‘Yüzyıla Sesini Veren Dörtlü’’ başlıklı programı hafta içi her gün 11.00-12.00 saatleri arasında dinleyebilirsiniz, gündüz kaçırdıysanız program geceleri de 01.00-02.00 saatleri arasında tekrar yayınlanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle