Gündem Haberleri

  The Beatles hakkında bilmediğiniz 20 şey

  Hürriyet Haber
  08.12.2009 - 12:07 | Son Güncelleme:

  THE BEATLES HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 20 ŞEY- FOTO ANALİZ

   

   9 Ekim 1940 yılında Liverpool'da dünyaya gelen ve müzik tarihindeki en büyük efsanelerden birisi olan John Lennon bundan tam 24 yıl önce bir hayranının saldırısı sonucunda hayata gözlerini yumdu.

   

  Belki çok büyük bir yorumcu değil ama yanlışlara karşı çıkışıyla, müziğindeki protest tavrıyla, unutulmaz şarkı sözleriyle ve elbette ki Beatles’ın gitaristi sıfatıyla, bu dünyadan ayrılışı bir devri kapatan bir adam olarak tarihe geçti.

  Elbette ki Paul McCatney ile birlikte Beatles’ın beynini oluşturan iki üyeden biri olan ve rock müziğin gidişatını etkileyen nadir insanlardan biri olan Lenon, 2002 yılında BBC tarafından yapılan halk oylamasında da tüm zamanların en büyük 8. İngilizi seçildi.

   

  JOHN LENNON'UN ÖLÜMÜ GAZETE MANŞETLERİNDE BÖYLE YER ALDI - FOTO ANALİZ

   

  John Lennon'dan Imagine şarkısını dinlemek için tıklayın

   

   

  GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK MÜZİK GRUBU

   

  /images/100/0x0/55ea1268f018fbb8f869958cGelmiş geçmiş en büyük müzik grubu olarak tarihe geçen The Beatles, kendi materyallerini besteleyen ve birçok müzik tarzını ilk rock akımlarındandır. 1985'te grubun yaklaşık olarak bir trilyonun üzerinde satış yaptığını hesaplandı. Grubun, Paul McCartney tarafından yazılıp söylenen " Yesterday" adlı şarkısı müzik tarihinin en çok coverlanan şarkısı olarak arşivlere geçmiştir.

   

   

  İşte giysileri, saç tarzları, enstrümanlarıyla etkin oldukları dönemin modasını belirlemiş, etkisi, müzik sahnesini aşıp sosyal ve kültürel bir devrim niteliğine ulaşan The Beatles’ın hakkında bilmediğiniz 20 şeyi sizin için araştırdık.

   

  The Beatles'dan Twist and Shout şarkısını dinlemek için tıklayın

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı