Gündem Haberleri

  TGC'den saldırı uyarısı

  Hürriyet Haber
  01.10.2003 - 17:28 | Son Güncelleme:

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, "kamu görevlileri tarafından gazetecilere yöneltilen saldırıların son günlerde yoğunlaştığını" belirterek, "yetkililerin ise sorumlulukları bulunmasına karşın ilgisiz kalmayı sürdürmelerini" kınadı.

  TGC'den yapılan yalı açıklamada, ''TGC üyesi Musa Ağacık'ın, 26 Eylül Cuma günü Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen etkinliklerin sonunda ayrılmakta olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği soru nedeniyle korumalar tarafından tekmelendiği ve bu nedenle ayağından yaralandığı'' kaydedildi.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  ''30 Eylül 2003'te de, bir yaralama olayını öğrenerek Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bilgi almak ve fotoğraf çekmek için giden 7 gazeteci, görevlilerin saldırısına uğramış, çeşitli yerlerinden yara almıştır. Gazetecilere saldırılar sırasında, sadece tedavi amacıyla yararlanılması gereken neşterlerin de kullanılmış olması saldırının vahametini daha da artırmıştır.

  Bu tür saldırıların, gazetecilerin kişiliğinde halkın bilgilenme hakkını da yok sayma niyetini belgelediği de unutulmamalıdır.

  TGC Yönetim Kurulu olarak, her iki olaydaki saldırganları kınıyor,idari soruşturmaların da ciddi bir yaklaşımla yerine getirilmesini bekliyoruz.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı