GeriGündem Tezkere tartışmaları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tezkere tartışmaları

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, sınır ötesi harekat için Meclise bir tezkere gönderilmesi durumunda, gereğinin derhal yapılacağını söyledi.

Kuzey Irak'a asker gönderilmesine ilişkin Başbakanlık Tezkeresini ele almak için Meclisin olağanüstü toplantıya çağrılacağı iddialarıyla ilgili sorularını yanıtlayan Kapusuz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Perşembe günü yapacağı olağan görüşmenin bugün gerçekleştirilmesinin tezkereyle ilgili olmadığını, Başbakan Erdoğan'ın programları gereği böyle bir uygulama yapıldığını kaydetti.

Başbakan Erdoğan ve partisinin önde gelen isimlerinin, başından beri “Terörle mücadele konusunda, bu bataklığının kurutulması konusunda her türlü tedbir, masanın üzerindedir. Gereği, gerektiği zaman yapılır” dediklerini anlatan Kapusuz, şöyle konuştu:

“Bunun içerisinde sınır ötesi harekat da söz konusudur. Bu konularla ilgili olarak, Hükümetimiz, zamanlamasını güvenlik güçleriyle beraber sıkça takipteler. İhtiyaç duyulması halinde bu adım atılır. Meclisin toplanmasında problem olmaz. Karar alınmasında bir problem olmaz. Bu, Hükümet ile güvenlik güçlerinin birlikte yürüttükleri önemli bir iş. Meclise böyle bir tezkere gönderilirse, gereğini derhal yaparız.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle