Gündem Haberleri

  Tezerdi’yi sanatçı dostları uğurladı

  Gamze TÜFEKÇİ - Büşra BOZOK / MAGAZİN SERVİSİ
  02.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yıllarca sanatçılarla yakın ilişki içinde olmuş, onlara danışmanlık, hatta ağabeylik yapmış gazeteci Ergil Tezerdi, Teşvikiye Camii’de Duygu Asena ile birlikte kılınan cenaze namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Tezerdi’nin cenaze törenine, ailesinin yanı sıra sanatçı arkadaşlarından Sezen Aksu, Mehmet Ali Erbil, Bülent Ersoy, Kaya Çilingiroğlu, Erol Evgin ve Derya Tuna gibi ünlü isimler katıldı. Teşvikiye Camii’nde Ergil Tezerdi ile aynı anda gazeteci Duygu Asena’nın da cenaze namazı kılındı. Tezerdi’nin yakın arkadaşı ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun, cenaze namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’na gelirken yürümekte zorlandığı gözlerden kaçmadı.

  NE DEDİLER

  Erol Köse: İki tane cenaze var ikisi de dostum. Ergil Bey, Erol Simavi döneminde bizi ağırlardı, gezdirirdi. Kötü ama önemli bir tesadüf. Acı olduğu kadar tatlı bir tesadüf, Allah günahlarını affetsin.

  Zeki Alasya: İki kayıp ikisini birden uğurlamanın acısını çekiyoruz. Çok farklı ama önemli kişilerdi. Duygu’dan doğan boşluk yeri dolmayacak bir boşluk. Birileri bunun farkına varmalı, o boşluk dolmalı. Ergil de çok farklı, güzel bir kişilikti.
  /images/100/0x0/55ea8d45f018fbb8f88768c4
  Orhan Gencebay: Her şeye rağmen hepimizin gideceği yer belli. İnsanlara saygı duymak gerek. Ama bu saygıyı göstermeyenler var. Bu dünya etme bulma dünyası, yarın öbür gün kimin ne olacağı belli değil.

  Emel Sayın: İki acı birden yaşıyorum. Bir çok sanatçının gerçek dostu olan Ergil Tezerdi benim de geçek dostumdu. Bir de Duygu Asena çok sevdiğimi bir insandı. Türk kadının aydın yüzüydü. Türk kadınlarının kalbi bence. Allah rahmet eylesin.

  Mehmet Ali Erbil: İkisinin de yeri dolmayacak. Duygu Asena kadın sorunları ve hakları konusunda yaptığı önemli adımlarla bu konuların altının çizildiği döneme denk geliyor. İkisinin de ruhları şad olsun.

  Hamdi Alkan: İkisi de önemli insandı. Ergil Ağabey, benim tanıdığım çalışmak istediğim biriydi. Duygu Hanım da çok önemli bir yazardı. Yazık oldu. Bizim meslektaşlar da dökülmeye başladı, herkesin başı sağolsun.

  Derya Tuna: Çok üzüldük ikisine de Allah rahmet eylesin. Duygu Hanım bir çığır açmıştı. Ergil Ağabey ise, tek başına bir müesseseydi, sanatçı dostuydu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı