Gündem Haberleri

  Teypli komplo

  Nuray BABACAN / ANKARA
  22.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Siyasileri de hedef alan "kameralı sauna" tuzağını ortaya çıkartan Küre Operasyonu genişleyerek sürerken, TBMM'de de önceki gün "teyp alarmı" yaşandı.

  Olay, AKP'li bir parti yöneticisinin başına geldi. Kendisini ziyarete gelen ve iş isteyen eski bir ilçe başkanıyla sohbet eden parti yöneticisi, kendisine yöneltilen 'özel hayat' sorularından rahatsız oldu. Yanıtları geçiştiren yönetici, eski ilçe başkanının tavrını garipsedi. Ancak, hiçbir şey söylemeden konuğunu gönderdi.

  BAŞKOMİSER UYARDI

  Konuğun gitmesinden beş dakika sonra, TBMM'de görevli, hemşehrisi bir başkomiser içeri girerek, "Sizi ziyaret eden konuğunuz gelmeden önce beni arayarak, Meclis'e ses kayıt cihazı sokup sokamayacağını sordu. Neden dediğimde de, 'hediye edeceğim' yanıtı verdi. Sizi haberdar etmek istedim" dedi. Bu bilgiden tedirgin olan vekil, yaptığı araştırmada eski ilçe başkanının, kendisinin ilde rakibi olan başka bir milletvekili tarafından Meclis'e alındığı ve yine onun aracıyla TBMM'den ayrıldığını ortaya çıkardı. AKP'li yönetici, derhal TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı arayarak, olanları anlattı ve olaya TBMM Emniyeti el koydu. .

  TEKRAR ÇAĞRILDI

  AKP'li yönetici, emniyet görevlilerin de yönlendirmesiyle, sözkonusu eski ilçe başkanını tekrar arayarak, "Senin için bir iş imkanı doğdu, gel de konuşalım" dedi ve Meclis'e çağırdı. Eski ilçe başkanının üstü, kendisini tedirgin etmeyecek şekilde arandı, ancak kayıt cihazına rastlanamadı. AKP'li yönetici, "Kendisine beni zor durumda bırakacak bir şey söylemedim. Ancak, olayın cereyan ediş biçimi, Meclis'ten beraber ayrıldığı isim beni tedirgin etti. Bakalım altından ne çıkacak" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı