Gündem Haberleri

  Testereli kuzenin ürperten itirafı

  Teslime TOSUN/DHA
  06.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  11 yaşındaki kuzenini öldürüp testereyle parçalara ayıran B. A. H. cinayet nedenini, “Canım birisini öldürmek istedi” diye açıkladı.  ANTALYA’da dayısı Yusuf Ziya Çelikcan’ın oğlu Ural Giray Çelikcan’ı (11) kaçırarak, elektrikli testereyle kesen, daha sonra parçalara ayırdığı vücudu sobada yakmaya çalışırken yakalanan B.A.H. (28) ifadesinde, “O günlerde canım birisini öldürmek istiyordu. Çok bunalmıştım. Birilerine böyle bir şey yapmak istiyordum” dedi.

  Savcılığa verdiği ifadede B.A.H. şöyle dedi: “23 Aralık 2008’de dayımın oğlu olan Ural’ı 17.30 sıralarında evlerinin yakınında servisten indiğinde aracıma çağırdım. Kepezüstü’nü biraz geçtikten sonra sakin bir köşede kafasına bir el sıktım. Daha sonra kanlı başını ve gövdesini poşetlere koydum. Eve götürdüm. Aynı gece testere ile kollarını, bacaklarını ve kafasını kestim. Bir kısmını sobada yaktım.”

  Fidye imajı yarattım

  B.A.H., kuzenini öldürme nedenini ise şöyle açıkladı: “Birilerine böyle bir şey yapmak istiyordum. Ural’ı seçme nedenimi bilmiyorum. Beni tanıdığı için benimle gelebileceğini düşündüm. Babası beni telefonla aradığında, oğlunu öldürmüştüm. Çocuğun fidye amaçlı öldürüldüğü imajını yaratmak istedim. İntihar etmeyi düşündüm ama polisler eve geldi. Çocuğu öldürmemin herhangi özel bir sebebi yok. Ailesi ile aram iyi.”

  2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan ilk duruşmada B.A.H., “Bugün psikolojim ifade vermeye müsait değil” deyince dava 19 Ağustos’a ertelenmişti.

  Testereli kuzenin ürperten itirafı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı