GeriGündem Tersten konuşan çete çökertildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tersten konuşan çete çökertildi

Tersten konuşan çete çökertildi
refid:13633020 ilişkili resim dosyası

Adana polisi, gelir düzeyi yüksek vatandaşların oturduğu mahallelerde hırsızlık olaylarının artması üzerine, mahalledeki 14 şüpheliyi takibe aldı.

Şüphelileri dört ay izleyen polis, çete elebaşısı olduğu iddia edilen İ.Ö.’nün (33), diğer çete üyeleri ile telefonda görüşürken, teknik takibe yakalanmamak için kendi aralarında bazı sözcükleri tersten söyleyerek konuştuklarını saptadı. Polis, belirlediği 19 adrese, dört gün önce operasyon düzenledi. Operasyonda çete elebaşısı İ.Ö. ile 13 çete üyesi gözaltına alındı.

Profesör kızını yurtdışına kaçırmış

Uyuşturucu da satan şüphelilerin, birçok genç kızı uyuşturucuya alıştırdıkları belirlendi. Çetenin bağımlı yaptıkları kızlardan parası olanlara uyuşturucu sattıkları, parası olmayanları da kendilerine seks kölesi yaptıkları anlaşıldı. Çetenin ağına düşen bir profesörün kızının da seks kölesi olarak kullanıldığı, daha sonra, babası tarafından yurtdışına kaçırıldığı ortaya çıktı. Bağımlı haline getirilen kızların adlarını belirleyen polis, bu kızları kurtarmak için çalışma başlattı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle