Gündem Haberleri

  Ters yönde ilerledi, karşısına araç çıkınca kontağı kapatıp trafiği kilitledi 

  İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)
  24.05.2017 - 10:28 | Son Güncelleme:

  İstanbul Avcılar'da tek yönlü caddeye ters yönde giren sürücü, viraja yaklaştığı sırada başka bir sürücünün kendisine yol vermemesi üzerine kontak anahtarını alıp araçtan inince trafik 15 dakika kilitlendi.

  Merkez Mahallesindeki tek yönlü trafiğe açık Talimhane Caddesine ters yönde girerek ilerleyen 34 LN 1982 plakalı otomobilin sürücüsü, çift yönlü araç trafiğine açık Denizköşkler Caddesi'ne yaklaştı. Ancak, bu sırada karşı yönden gelen 34 LGD 79 plakalı otomobilin sürücüsü de ışık ardından korna ile uyararak yol istedi. Ters yönden gelen sürücü, yolun büyük bölümünü geçtiğini belirterek, karşıdan gelen sürücünün biraz geri giderek kendisine yol vermesini istedi. Ters yönden gelen sürücü, karşı yönden gelenin geri gitmemesi üzerine dörtlü lambalarını yaktı, kontak anahtarını da yanına alarak hemen yanındaki bir işyerine girdi. Dakikalar ilerlemesine ve trafiğin kilitlenmesine rağmen aracının başına gelmedi.

  Yola girmek isteyen diğer sürücülerin ve çevredekilerin tepkileri ve polis çağıracaklarını söylemeleri de kadının aracının başına gelmesine yetmedi. Trafiği kilitleyen kadının girdiği işyerinin önüne gelen bazı kişiler sinirlenerek, sürücüye bağırmaya başladı. Dakikalar ilerkerken, yolun bir türlü açılmaması üzerine ricalar üzerine doğru yönde gelen sürücü aracı ile geri giderek yolu açtı.

  Diğer sürücü ise, kendisini alkışla protesto eden ve yuh çekenlere aldırmayarak ters yönde, açılan yolda devam etti, trafik akışı normale döndü.

  Ters yönde ilerledi, karşısına araç çıkınca kontağı kapatıp trafiği kilitledi

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı