Gündem Haberleri

  Terörü protesto mitingine bomba

  Ergün AYAZ- Orhan UZUN/ İZMİT(Kocaeli), (DHA)
  28.10.2007 - 14:49 | Son Güncelleme:

  İZMİT'te Atatürkçü Düüşünce Derneği öncülüğünde, bazı sendikalar ve sivil toplum örgütlerince düzenlenen terörü protesto mitinginin başlayacağı saatte, 5 bin kişinin toplandığı alanın yakınında bomba patladı. Patlamada 1'i çocuk 3 kişi yaralandı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

  Patlama, mitingin başlayacağı ilan edilen saat 14.00'te meydana geldi. 5 bin kişinin toplandığı Perşembe Pazarı alınında miting için hazırlıklar yapılırken, 50 metre uzaklıkta iki ağacın arasına teröristler tarafından yerleştirilen bomba büyük gürültüyle patladı. Mitin alanında bulunan ve yolda gelen gruplar panik içinde kaçışırken, patlamanın olduğu bölgede bulunan Mustafa Özdemir adındaki çocuk ile Selçuk Demirağ ve henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi daha kanlar içinde kaldı.

  Yaralılar Kocaeli Devlet hastanesi'ne kaldırılırken, çevrede güvenli ölemi alan polisler, patlamanın olduğu yeri kordon altına aldı. Miting alanında bulunanlar patlamanın hemen ardından terör örgütü aleyhine sloganlar atarken, bombanın patladığı haberi duyan çok sayıda kişi de miting alanına gelerek protestoya katıldı.
  Kocaeli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü, teröristlerin mitingte panik çıkartmak için bu öylemi planladıklarını söyledi. Namal, patlamada içine çevreye zarar vermesi için demir parçaları yerleştirilen ses bombasının kullanıldığını sandıklarını, soruşturmanın devam etitğini söyledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı