Gündem Haberleri

  Terörü ip tartışmasına indirgediler

  Okan KONURALP / NEVŞEHİR
  03.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki bölücübaşı Öcalan’ın asılmayla ilgili çıkan "ip kavgasına" katılarak, "Terör sorununun bir idam tartışmasına indirgenmesi çok yanlıştır" diye konuştu.

  Baykal, özel uçakla Nevşehir’e gelirken yaptığı açıklamada, "Sorun Türkiye’nin terörle mücadelede tutarlı ve etkin bir politikayı uygulamıyor olmasıyla ilgilidir. Terör örgütünün elebaşısı yakalanmıştır. Şimdi gereken terör örgütüyle kararlı bir mücadele yapılmasıdır" diye konuştu. Baykal, "Her gün yeni şehitler veriliyor. Buna son vermenin bir yolunu bulmalıyız. Biz terörün geçmişiyle değil, geleceğiyle meşgulüz" değerlendirmesinde bulundu.

  MADIMAKLAR OLMASIN Baykal, Sivas Madımak olaylarının 14’üncü yıldönümünde Nevşehir mitinginde yaptığı konuşmada "Bir daha Madımaklar olmasın" dedi. Baykal, "Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre ’Bütün insanlar sevgiye layıktır, kardeştir’ demiş. Şimdi böyle bir geçmişi olan millete, inançlarından dolayı başkalarına saldırmak, kıymak, yakmak yakışır mı? Bu acı olayları yaşadık, bunlardan gereken dersleri aldık ancak yaşananları da unutmamak lazım. Bir daha Madımaklar olmasın" diye konuştu.

  Baykal, AKP hükümetine yönelik eleştirilerini de sürdürerek, "Orta sınıf daha da yoksullaştı. Yoksullaşma yaşanırken AKP hükümeti birilerini daha da zenginleştirdi. Bunun ilacı sosyal demokrasidir" dedi.

  Kemerinde DB/images/100/0x0/55eaeba2f018fbb8f89f2d8a

  Nevşehir’deki mitingde konuşan CHP Lideri Deniz Baykal’ın, isminin baş harfleri olan ’DB’ yazılı kemeri dikkati çekti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı