Gündem Haberleri

  Terörle mücadele tartışması bilboardlara düştü

  ANKA
  04.07.2007 - 13:25 | Son Güncelleme:

  AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında miting meydanlarında karşılıklı suçlamalarla yaşanan “Apo” kavgası ve ip tartışmalarının ardından MHP, terörle mücadeleyi seçim bilboardlarına taşıdı. MHP’nin özellikle büyükşehirlerdeki bilboardlarda yer alan afişlerinde AKP’nin yanı sıra DP de “düz ovacıya tek bir cevap yeter” sloganı ile hedef alınıyor.

  22 Temmuz öncesi siyasi partiler arasında terörle mücadele kavgası giderek kızışıyor. Özellikle teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın asılması tartışmaları miting meydanlarında liderlerin seçim konuşmalarında önemli bir yer tutarken, Başbakan Erdoğan’la “idam” ve “ip” atışması yaşayan MHP, kavgayı seçim bilboardlarına da taşıdı. “Apo”nun asılmaması konusunda Erdoğan tarafından suçlanan MHP, 22 Temmuz seçimleri öncesinde özellikle büyükşehirlerde bilboard atağına geçti.

  AĞAR DA MHP’NİN HEDEFİ OLDU

  Terörle mücadele konusunda Erdoğan ve AKP’nin yanı sıra Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar da MHP’nin boy hedefi haline geldi. MHP, Ağar’a “düz ovacıya tek bir cevap yeter” sloganı ile yüklenirken, Ağar’dan da MHP’ye yanıt dün Polatlı’da gelmişti. Terörle mücadele konusundaki iddiasını her seçim mitinginde ortaya koyan Ağar, MHP’ye “bilboardlarla terörle mücadele olmaz” karşılığını vermişti.

  MHP’NİN BİLBOARDLARI

  MHP’nin son birkaç gündür başta Ankara olmak üzere büyükşehirlerdeki bilboardlarda yer alan afişlerinde “Tek vatan tek bayrak, tek başına MHP”, “Dünyaya tek bir cevap yeter”, “Bölücüye tek bir cevap yeter”, “Teröre tek bir cevap yeter”, “Düz ovacıya tek bir cevap yeter”, “Bölücüye, teröre, düz ovacıya tek bir cevap yeter” deniliyor.

  MHP 7 Temmuz’da ise ikinci kez bilboardlara çıkacak ve bu kez de AKP yönetimini “işbirlikçilik, teslimiyetçilik ve acizlikle” suçlayacak. 7 Temmuz’dan itibaren bilboardlarda yer alacak afişlerde “İşbirlikçiye, teslimiyetçiye, aciz yönetime tek bir cevap yeter” sloganına yer verilecek.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı