Gündem Haberleri

  ’Teröristlerin kardeşleri’ Başkent’te

  Hürriyet Haber
  02.10.2007 - 00:31 | Son Güncelleme:

  GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, konuşmasının son bölümünde gündeme yönelik bir analiz yaparak, şunları söyledi:

  2000 TESİS YAKTILAR Karşımızdaki etnik milliyetçiliğe dayalı bölücü terör örgütü, 250 okul, 110 cami, 50 sağlık kuruluşu olmak üzere trafo, telefon santralı, televizyon yansıtıcıları da dahil bölgede toplam 2000 civarındaki tesisi yaptığı hain saldırılarda tahrip etmiştir. Büyük çoğunluğu öğretmen ve din adamı olmak üzere 500 civarında sivil devlet görevlisi öldürülmüş veya yaralamıştır. Hain saldırılarla yine en büyük zararı bölge halkına vermiş, bölgenin gelişmesine katkı sağlayacak yapılanmanın önüne geçmeye çalışmıştır. Geçen gün 12 korucunun katledilmesi bunun tipik örneğidir

  BÜYÜK DARBE VURDUK Özellikle son iki ayda güvenlik güçleri, PKK’ya çok önemli darbeler vurmuştur. Bu dönem çok önemlidir çünkü bu dönem örgütün kışa hazırlık yaptığı dönemdir. Belki de koruculara saldırılar yedikleri darbenin cevabı olabilir. SÖZDE DEĞİL ÖZDE Hiçbir ülkeden destek görmedik. Uyardığımız tüm ülkeler dolaylı veya dolaysız bir şekilde onlara desteğe devam ettiler. Terörle mücadelede sözler önemli değildir, eylemler öne çıkar. Ün kazanmış sözümü tekrar edeyim: Terörle sözde değil, özde mücadele hiçbir zaman gerçekleşmedi.

  BAŞKENT LAFLARI Terör örgütüne terörist diyemeyen, terör örgütü mensuplarını kardeşimiz diye tanımlayabilen, Türk Silahlı Kuvvetlerine bölücü diyen bir zihniyetle karşı karşıya bulunmaktayız. Dün de bu gruptaki bir kişi "Biz PKK’ya terör örgütü diyemeyiz. Terör örgütü dersek, sizleşiriz" diyordu. Bunun hukuk içerisinde mutlaka çözüm bulması lazım çünkü on binlerce Mehmetçiğimiz dağlarda terörle mücadele ederken bu ülkenin başkentinde bu lafların söylenebilmesi çok hazin ve tedbir alınmasını gerektirir. Terörle mücadelesinde binlerce asker ve vatandaşını kurban veren hiçbir ülke böyle bir zafiyetin içine düşmemiştir. Ayrıca, hiçbir ülkenin güvenlik güçlerinin terörle mücadele azmi ve uygulamaları gizli bazı emellerle bu kadar engellenmemiştir. Bu sözlerimin bazı kişi ve grupları rahatsız edeceğini biliyorum.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı