Gündem Haberleri

  Teröristler kıstırıldı

  Hürriyet Haber
  11.07.2007 - 15:49 | Son Güncelleme:

  Tunceli’nin Nazimiye İlçesi Dokuzkayalar Mevkii’nde güvenlik güçleri ile çatışmaya giren bir grup teröristin 30 Haziran günü Pülümür karayolunda uzaktan kumandalı bomba ile 1 astsubay ve 2 uzman çavuşun şehit edilmesi eylemini gerçekleştiren grup olduğu belirlendi.


  3 ASKERİ ŞEHİT EDEN TERÖRİSTLERE BOMBA

  Tunceli’nin Nazimiye İlçesi Dokuzkayalar Mevkii’nde güvenlik güçleri ile çatışmaya giren bir grup teröristin 30 Haziran günü Pülümür karayolunda uzaktan kumandalı bomba ile 1 astsubay ve 2 uzman çavuşun şehit edilmesi eylemini gerçekleştiren grup olduğu belirlendi. Sabah saatlerinden beri yer yer süren çatışmalarda 1 terörist öldürülürken, bölgeye hava destekli Jandarma Özel Timleri indirildi. Yaklaşık 15 kişilik terörist grubu Dokuzkayalar Mevkii, Yediveren kesiminde kıstırıldığı belirtildi.

  Askeri yetkililer, çatışmalarda toplam ölen terörist sayısının 3 olduğunu belirtirken, diğer teröristlerin ölüleri ormanlık araziye götürdüğünü ve cesetlerine henüz ulaşılamadığını, kesin ölü sayının çatışma sonunda belirleneceğini kaydetti. Sarp kayalık ve sık ormanların bulunduğu bölgede kıstırılan teröristlerin bulunduğu alanlara Kobra helikopterleri tarafından havadan bombalanıyor.

  Tunceli Valisi Mustafa Yaman, bölgede çatışmanın hala devam ettiğini şu ana kadar 1 teröristin ölü ele geçirildiğini ancak gerçek sonucun çatışma bitiminde belirleneceğini söyledi. Yaman, “Güvenlik güçlerimiz tarafından kıstırılan teröristler, 30 Haziran günü Pülümür karayolunda 3 güvenlik görevlimizin şehit edildiği eylemi gerçekleştirdikleri belirlendi” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı