GeriGündem Teröre tepki mitinginde olaya tutuklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teröre tepki mitinginde olaya tutuklama

BURSA Emniyet Müdürlüğü, terör örgütünü protesto amacıyla geçen Pazar günü düzenlenen yürüyüşte topluluğu galeyana getirmeye çalıştığı ve görevli memurlara direndiği iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişiden 2’sinin tutuklandığını; bu kişilerin BDP İl Başkanlığı binasına bayrak asanlar olmadığını, bayrak asanlar hakkında işlem yapılmadığını açıkladı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, geçen Pazar günü yapılan terör saldırılarını protesto yürüyüşü ve gözaltılarla ilgili Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi aracılığıyla yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, yürüyüş sırasında BDP önüne gelen grup içerisinde özellikle topluluğu galeyana getirmeye çalışan, saldırgan tavırlarda bulunan, görevli memurlara direnen, kamu güvenliğini tehlikeye sokacak davranışlar içerisinde bulunan 4 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı. Açıklamada 4 kişinin ’2911 Sayılı Kanuna Muhalefet, Görev Yaptırmamak İçin Direnmek, Mala Zarar Vermek, Genel Güvenliğin Tehlikeye Sokulması’ suçlarından adliyeye sevkedildiği belirtilerek, "Gözaltına alınan 4 şahıstan, A.Y. ve Y.E.Y. adli makamlarca tutuklanmış, diğer iki şahıs T.T.C. ve E.K. ise adli kontrol cezasına çarptırılmıştır" denildi.

Gözaltına alınan bu kişilerin BDP il binasına Türk Bayrağı asan şahıslar olduğu yönünde bazı basın organlarında haber yapıldığının görüldüğünü ifade edilen açıklamada, "Ancak yapılan incelemede bayrak asan şahısların bu şahıslar olmadığı ve bayrağı asan şahıslar hakkında her hangi bir işlem yapılmadığının kamuoyuna duyurulması gerekliliği ortaya çıkmıştır" görüşüne yer verildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle