Gündem Haberleri

  Teröre karşı siyah giysili yürüyüş

  Eray ARPAŞİN/İZMİR, (DHA)
  12.10.2008 - 18:11 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Çamdibi semtinde İzmir Altınçam Derneği, sivil toplum kuruluşları, esnaf odaları ve Çamdibi halkı terörü lanetlemek için yürüyüş düzenledi.

  Son zamanlarda Türkiye'de artan terör olaylarına tepki göstermek için düzenlenen yürüyüşe katılanlar siyah giysiler giydi.

  İzmir Altınçam Derneği öncülüğünde sivil toplum kuruluşları, esnaf odaları ve Çamdibi halkından oluşan yaklaşık 700 kişi, bölücü terör örgütü PKK'nın son saldırılarına tepki göstermek için Mustafa Kemal Parkı'nda toplandı. Büyük bölümü siyah giysiler giyen topluluk hep birlikte İstiklal Marşı okuyup, şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra yürüyüşe geçti.

  Aralarında şehit ailelerinin de bulunduğu topluluk, sloganlarla terör örgütünü lanetledi. Grup ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’, ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Tayyip oğlunu askere gönder’ diye sloganlar attı. Topluluk çevredeki sokakları dolaşıp, tekrar yürüyüşe başladıkları parka dönerken, şehit ailelerinin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

  ŞEHİT ANNESİNİN GÖZYAŞLARI

  Geçen 13 Ağustos'ta Erzincan'ın Kemah İlçesi'nde askeri aracın geçişi sırasında, PKK'lı teröristlerin uzaktan kumandayla mayını patlatılmasıyla şehit düşen Adem Bilaloğlu'nun annesi Ayten Bilaloğlu gözyaşı dökerken, AKP'li yöneticilerin de çocuklarını terörle mücadelenin sürdüğü bölgeye askere göndermelerini istedi. Ancak bu sayede kendi yaşadıklarını anlayabileceklerini dile getiren acılı anne, gerekirse kendisinin de askere gitmekten çekinmeyeceğini belirterek, “Canımı bu vatan için seve seve veririm” dedi.

  Yürüyüşe katılan her yaştan Çamdibili, teröre karşı birlik beraberlik içinde, dimdik ayakta olduklarını gösterdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı