Gündem Haberleri

  Teröre alet edilen çocuklar

  Hürriyet Haber
  07.12.2009 - 17:14 | Son Güncelleme:

  İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan teröre alet edilen taş ve molotof kokteyli atan çocukların ruh hallerini, gelecekte yaşayacakları uyum sorunları ve psikolojisini ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

  Terörde kullanılan çocukların psikolojisi nedir, yaşadıkları travmalar nelerdir, yaşadıkları bu durum geleceğe bakışlarını nasıl etkiler? Hayata adapte olmalarında ne gibi uyum sorunları yaşarlar? Bunları aşabilirler mi? Yüzünü saklayarak sapan ve Molotof atan bu çocuklar kendilerini nasıl hissederler? Yaşadıkları güvensizlik nasıl aşılır? Onların kullanılmaları düşmanlık duygularını ne şekilde besler gibi konulara Prof. Tarhan önemli açıklamalar getirecek.

  Tarhan ayrıca, Hürriyet Gazetesi'nde yer alan Şükrü Küçükşahin'in Güneydoğu'daki olaylarla ilgili haberini yorumlayacak.

  Programın diğer bölümünde 'İleri Yaş Depresyonu' olarak artık tanımlanan yaşlılık depresyonu da ele alınacak.

  Yaşlılık ya da ileri yaş kavramından ne anlamalıyız?  Yaşlılarda sık gözlenen depresyon nedir?  Hangi yaşlılar depresyona yatkındır? Yaşlılık depresyonunda beyinde oluşan durum nasıldır? Yaşlılıkta güvensizlik ve karamsarlık halinde neden artış görülür? İleri yaş depresyonunun genellikle atlanmasının sebebi nedir? İnsan ömrünün uzaması ileri yaş depresyonu açısından nasıl değerlendirilebilir? İleri yaş depresyonuna eşlik eden bedensel hastalıklar nelerdir? Nörolojik hastalıklarda eşlik eder mi? Bunama ile depresyon görülür mü? Yaşlılıkta kişiyi ciddi kısıtlayan durumlar nasıl bir duygu duruma nenden olmaktadır? Yaşlılarda sevilen bir objenin kaybına verilen tepki erişkinlik dönemine göre farklı mı? Yaşlılıkta yas ile depresyonu nasıl ayıracağız?

  Bu ve daha birçok konuya açıklık getirilecek program bu akşam ekranlara gelecek.

  Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı