Gündem Haberleri

  Terör saldırıları hemen durmalı

  Hürriyet Haber
  22.10.2007 - 01:22 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı George W. Bush, teröristlerin dünkü pususunu kınadı ve PKK’nın terörist saldırılarına "hemen" son vermesi gerektiğini söyledi.

  Beyaz Saray Sözcüsü Gordon Johndroe, "Başkan Bush, Hakkari’deki saldırıyı şiddetle kınıyor ve hayatlarını kaybeden askerlerin yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyor. Bu saldırılar kabul edilemez ve hemen durmalı. Irak hükümeti ve bölgesel Kürt yönetiminin yetkilileri, topraklarından yapılan saldırılar konusunda gereğini en kısa zamanda yapmalıdır" dedi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı da "teröristlerin" Türk askerlerine pusu kurmasının, kendilerinde "öfke" yarattığını belirterek PKK saldırılarını kınadı.

  İNGİLTERE: TERÖRÜ HERKES KINAMALI

  Öte yandan İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband, PKK’nın Türk askerlerine pusu kurmasını kınadı ve bölgedeki tüm devletlere de terörü kınamaları çağrısında bulundu. Şehit ailelerine başsağlığı dileyen Miliband "Türk hükümeti, ordusu ve halkıyla tam bir dayanışma içinde olduğumuzu ifade etmek isterim. Bölgedeki tüm ülkelere ve özellikle de Irak’a bu iğrenç saldırıları kınamaları çağrısında bulunuyorum. Uluslararası toplum PKK terörüne karşı Türkiye’nin yanında olmalıdır" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı