Gündem Haberleri

  Terör örgütüne Afrin'de darbe üstüne darbe...

  Hürriyet Haber
  05.02.2018 - 08:08 | Son Güncelleme:

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör hedeflerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı harekâtında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 947'ye yükseldi. Afrin'deki harekât kapsamında ilerleyiş sürüyor. TSK ve ÖSO, bugün Afrin'in batısında terör örgütü PYD/PKK işgalindeki Surki köyünü ele geçirdi. Akşam saatlerinde Dikmetaş Köyü de teröristlerden temizlendi. Şu ana kadar 36 nokta teröristlerden temizlenmiş oldu.

   

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’in kuzeydoğusundaki Dikmetaş köyü ve Surgeya Tepesi’ni terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi.

  TSK ve ÖSO güçleri, Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeran beldesine bağlı Dikmetaş köyü mevkine öğle saatlerinde başlattığı operasyonu başarıyla tamamladı. Birlikler, Kilis sınırına mücavir Dikmetaş Köyü ve Sirgeya Tepesi'ni terör örgütünden kurtardı.

  Kilis-Hatay otoyoluna bakan sınır bölgesine hakim konumdaki köy ve tepede kontrolün sağlanması sayesinde, terör örgütünün Kilis il merkezine mobil rampalarla yaptığı saldırıların etkisi de azalacak.

  SURKİ KÖYÜ DE TERÖR ÖRGÜTÜNDEN TEMİZLENDİ

  Terör örgütüne Afrinde darbe üstüne darbe...

  Öte yandan bugün sosyal medyada ÖSO'ya yakın hesaplar Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO'nun Racu'nun batısındaki Surki köyünü de teröristlerden temizlediğini duyurdu, köyden fotoğraf paylaşıldı. Surki köyü, Racu beldesinin batısındaki ve Şeyh Hadid'in kuzeyindeki cephelerin birleştirilerek Afrin'in batısında geniş bir cephe hattı oluşturulmasına yönelik operasyonla PYD/PKK'dan alındı.

  Tanka saldırıda Konkurs iziTanka saldırıda Konkurs izi

  36 NOKTA TERÖR ÖRGÜTÜNDEN TEMİZLENDİ

  Surki köyü, Racu beldesinin batısındaki ve Şeyh Hadid'in kuzeyindeki cephelerin birleştirilerek Afrin'in batısında geniş bir cephe hattı oluşturulmasına yönelik operasyonla PYD/PKK'dan alındı.

  TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekâtın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in beş beldesinde 1'i belde merkezi, 24'ü köy, biri köy altı yerleşimi ve 10'u stratejik dağ veya tepe olmak üzere 36 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

  Terör örgütlerinden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle: "Bülbül beldesi merkezinin yanı sıra Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Sukri köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi'ni, Şeran beldesinde Burseya Dağı ve Kastel Cündo köyü, Dikmetaş Köyü"

  Tanklar Akkoru bekliyorTanklar Akkor'u bekliyor

  166. dönemin iki kahramanı166. dönemin iki kahramanı

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (05.02.2018-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı