Gündem Haberleri

  Terör örgütü üyesi 3 kişi yakalandı

  A.A
  30.01.2006 - 14:43 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, yasadışı sol bir örgüte yönelik düzenlenen operasyonda 3 örgüt üyesinin yakalandığını, bu kişilerin 3 soygun ile bombalı pankart asma eylemleri gerçekleştirdiklerinin belirlendiğini bildirdi.

  Cerrah, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde yaptığı açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yasadışı sol bir örgüte yönelik başlatılan operasyon neticesinde 3 örgüt üyesinin yakalandığını söyledi.

  Cerrah, yakalanan bu kişilerin, 26 Haziran 2004 tarihinde Bahçelievler'de örgüt adına bombalı pankart asma, 21 Temmuz 2004 tarihinde Bağcılar'da bir kuyumcunun soyulması, 13 Mayıs 2005'te Bahçelievler'de bir işyeri önünde sigara dağıtım aracından 3 bin 300 YTL para ile görevlinin cep telefonunun gasp edilmesi, 25 Ocak 2006 tarihinde de yine Bahçelievler'de bir kuyumcudan silahla soygun yapılması eylemlerini gerçekleştirdiklerini bildirdi.

  Cerrah, yakalanan kişilerin oturdukları yerler ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, biri kurusıkı 2 adet tabanca, bol miktarda CD ve örgütsel yayın ile soygunlardan edinilen 42 adet bilezik, 1 altın künye, 1 altın kaplama kol saati ve 2 altın küpe ele geçirildiğini kaydetti.

  Bu arada, Yenibosna'daki bir dergi merkezinde ele geçirilen silahların balistik incelemesinde soygunlarda kullanıldıklarının anlaşıldığı, yakalanan kişilerin de yasadışı “Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML)” örgütü üyesi oldukları ifade edildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı