Gündem Haberleri

  Terör mücadele toplantıları devam edecek

  ANKARA
  27.09.2005 - 22:45 | Son Güncelleme:

  Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nun, Başbakan Vekili Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki toplantısından sonra yapılan açıklamada, “terörle mücadelenin, hükümet gündeminin en öncelikli maddesini oluşturduğu ve bu tespit doğrultusunda çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü” bildirildi.

  Yazılı açıklamada, “toplantıda, son zamanlarda meydana gelen terör olaylarının bütün boyutlarıyla değerlendirilerek terörle mücadele için yürürlükte bulunan yasal ve idari tedbirler ile bunların etkin bir biçimde uygulanıp uygulanmadığı ve teröre karşı önümüzdeki dönemde izlenmesi gereken strateji ve hareket tarzlarının gözden geçirildiği” belirtildi.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  “Terörle mücadele, hükümet gündeminin en öncelikli maddesini oluşturmakta ve bu tespit doğrultusunda çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir. Ülkemizin genel güvenliği, bölünmez bütünlüğü, devletin demokratik ve laik yapısı, toplumsal huzur ve halkımızın can ve mal emniyetinin korunması için mevcut bütün imkan ve kabiliyetler seferber edilmiş bulunmaktadır.

  Terörün, iç ve dış güvenliğimiz için oluşturduğu tehditler göz önünde bulundurularak nereden gelirse gelsin her türlü terörle mücadele bundan sonra da görevli tüm kurum ve kuruluşlar arasında tam bir işbirliği ve koordinasyon biçiminde ve kararlılıkla sürdürülecektir.

  Toplantıda, gerek tespit, gerekse öneri olarak gündeme getirilen bütün konular titizlikle ve ayrıntılı olarak değerlendirilerek, gerekli kararlar alınmıştır.”

  Açıklamada, Kurul'un toplantılarına bundan sonra da devam edeceği kaydedildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı