Gündem Haberleri

  Terör mağduruna sahte paraya soruşturma

  DİYARBAKIR (A.A)
  17.01.2006 - 14:13 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da terörden zarar görenlere dağıtılan paraların bir kısmının sahte çıkmasıyla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

  Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar Kocaköy İlçesi'ne bağlı Şaklat Köyü sakinlerine avukatlarınca dağıtılan 1,5 milyon YTL'den yaklaşık 35 bin YTL'sinin sahte olduğu belirlendi.
  Olayla ilgili olarak aralarında avukat Mehmet Kaya'nın da bulunduğu 30 kişinin ifadelerine başvuran Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, soruşturmanın büyük bir titizlikle yürütüldüğünü bildirdiler.

  Bu arada avukat Mehmet Kaya, elindeki paranın sahte olduğu belirlenen bazı Şaklat Köyü sakinlerine kendi cebinden 21 bin YTL dağıttığını söyledi.

  OLAYIN GEÇMİŞİ

  “Terör ve Terörden Doğan Zararların Karşılanması Hakkındaki Yasa”dan yararlanarak “Sulhname” imzalayan Kocaköy İlçesi'ne bağlı Şaklat Köyü sakinlerine yaklaşık 12 gün önce avukatlarının elinden 1,5 milyon YTL dağıtıldı. Bazı köylülerin, bankadaki hesaplarına yatırdıkları sırada paraların bir kısmının sahte olduğunun tespit edilmesi üzerine paralara el konularak olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı