GeriGündem Terör kurbanlarına 15 milyon dolar yardım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terör kurbanlarına 15 milyon dolar yardım

ABD, 11 Eylül'de New York, Pennsylvania ve Washington'da meydana gelen terörist saldırıların kurbanlarına 15 milyon dolar yardım yapacak.

ABD Adalet Bakanlığı, New York'taki Dünya Ticaret Merkezi binaları, Pennsylvania'da düşen uçak ve Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'da ölenler ile kaçırılan uçaktaki kurbanların ailelerine 15 milyon dolar bağışlayacak.

Saldırılardan en çok zarar gören bu üç eyalete verilecek para, kurbanların ailelerine tıbbi ve psikolojik tedaviler, cenaze harcamaları ile ölüm dolayısıyla alınamayan maaş için ayrılacak. Adalet Bakanlığı'nın ayırdığı paranın, terörizmle mücadele ve acil durum fonlarından aktarıldığı belirtildi.

ABD'de 11 Eylül'de meydana gelen saldırılarda 6 binden fazla kişinin öldüğü zannediliyor. Adalet Bakanlığı dışında, iş çevreleri veyardım kuruluşlarının yanı sıra bireysel olarak da bütün dünyadan yardım geliyor.

GIULIANI 3. DÖNEMDE DE GÖREVDE KALMAKTAN VAZGEÇTİ
  
New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani, 3. dönemde de görevde kalmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

ABD'de 11 Eylül'de düzenlenen terörist saldırılardan sonra halk arasında en çok sevilen kişiler arasına girmeyi başaran Guiliani, "görev süresinin dolmasından sonra 3 ay daha iş başında kalarak kentin toparlanma sürecini tamamlamak istediğini" tekrarladı. Giuliani, ''Ben seçimlere girmek niyetinde değilim. Görevi sürdürme önerim sadece geçiş dönemi için geçerli. Halk bunu desteklerse bundan mutluluk duyarım'' dedi.

AF ÖRGÜTÜ: TÜM DÜNYADA İNSAN HAKLARI TEHDİT ALTINDA
  
Uluslararası Af Örgütü, 11 Eylül'de ABD'de meydana gelen terörist saldırılardan sonra tüm dünyada insan haklarının tehdit altında olduğunu duyurdu.

Merkezi Londra'da bulunan Uluslarası Af Örgütü tarafından yayınlanan bildiride, tüm dünyada özellikle Müslümanlara yönelik şiddet olaylarındaki artışa dikkat çekilerek, hükümetlere, kanlı saldırıları sivil haklara getirilen kısıtlamaları mazur göstermek amacıyla kullanmamaları çağrısında bulunuldu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle