Gündem Haberleri

  Terör kurbanı Destina için Çankaya'da park yapılacak

  CİHAN
  11.04.2016 - 11:08 | Son Güncelleme:

  Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Destina Peri Parlak’ın adı, Çankaya Belediye Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı kararla Çankaya’da yaşatılacak.

  Çankaya Belediye Meclisi, Kızılay Güvenpark’ta yaşanan bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Destina Peri Parlak’ın adının, annesinin ikamet ettiği Öveçler Mahallesi 27818 ile 27817 adalar arasında bulunan park alanına verilmesi hakkındaki önergeyi oy birliğiyle kabul etti. Bombalı saldırı, 13 Mart saat 18.45’te Güvenpark otobüs duraklarına ve metro girişine yakın bir noktada gerçekleşmiş ve 36 vatandaş yaşamını yitirmişti. 125 kişinin de yaralandığı saldırıda yaşanan acıları paylaşan Çankaya Belediyesi, üniversite hayalleri kurarken yaşamdan koparılan 10. sınıf öğrencisi Destina Peri Parlak’ın adını Çankaya’da yaşatmaya karar verdi.

  Park, Öveçler Mahallesi’nde ve 16 yaşındaki Destina’nın annesinin ikamet ettiği evin yakınında olacak. Toplam alanı 6 bin 825 metrekare olacak parkın 4 bin 900 metrekaresi ise yeşil alan olarak hazırlanacak. Çocuk oyun alanları ile yürüyüş ve koşu alanlarını da içinde barındıracak olan parkta, Destina Peri Parlak’ı sonsuza dek yaşatacak olan bir de anıt heykel yükselecek. Parkın, Eylül ayına kadar tamamlanarak halkın hizmetine sunulması bekleniyor.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı