Gündem Haberleri

  Terör estiren sabıkalı, boğuşmada öldü

  Taylan YILDIRIM/Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  23.10.2007 - 20:20 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, yolda yürürken tartıştığı Sebahattin Koyuncu'yu başından yaralayan, tepki gösteren kızı Yasemin Koyuncu'nun da boğazına bıçak dayayan 6 suçtan sabıkalı Emrah Gider, kaçıp saklandığı bir evin bahçesinde kendisini yakalamak isteyen polis memuru S.Y.'nin tabancasından çıkan kurşunla öldü.

  Boğuşma sırasında Gider'in yaraladığı polis memuru S.Y., tedavisinin ardından meslektaşları tarafından gözaltına alındı. Gider'in ölümüne tepki gösterip olay yerinde taşkınlık yapan dört arkadaşı da güçlükle etkisiz hale getirilip, gözaltına alındı.

  Bugün, saat 17.30 sıralarında, Karabağlar Semti, 4688 Sokak'ta meydana gelen olayda, motosiklet hırsızlığı, yaralama, küçük yaşta kızı alıkoyma, otomobilden hırsızlık gibi 6 suçtan sabıkalı 25 yaşındaki Emrah Gider, evinden çıkıp marketten sigara alan 55 yaşındaki marangoz Sebahattin Koyuncu'nun arkasından yaklaştı. Koyuncu'dan sigara isteyen Gider, olumsuz yanıt alması üzerine çılgına döndü. Uçucu madde bağımlısı da olduğu öğrenilen Gider, üzerine saldırdığı Koyuncu'nun başını yol kenarındaki boş bir dükkanın camına vurdu. Koyuncu'yu iki defa aynı şekilde cama doğru savurup, yaralanmasına neden olan Gider, yoluna devam etti. Koyuncu'nun yakındaki evine gidip ailesine durumu anlatması üzerine sinirlenen 25 yaşındaki kızı Yasemin Koyuncu, Gider'i bulmak için sokağa çıktı. Bir süre aradığı Gider'i bulan Koyuncu, tepki gösterdi. Yanındaki bıçağı çıkarıp genç kızın boğazına dayayan Gider, çevredekilerin tepkisi üzerine kaçmaya başladı.

  BAHÇEYE SAKLANDI

  Olayın bildirilmesi üzerine polis, Gider'i yakalamak için bölgeye sevkedildi. Takip başlatan polis, Gider'in bir evin bahçesine saklandığını belirledi. Bahçeye giren Konak Asayiş Ekipler Amirliği'nde görevli polis memuru 35 yaşındaki S.Y., Gider'in kaçmaması için ‘Dur’ ikazında bulunduktan sonra havaya bir el ateş etti. S.Y.'ye de bıçakla saldırdı. Çıkan boğuşmada S.Y.'nin tabancasından çıkan kurşun, Gider'in karnına saplandı. Aşırı kan kaybeden Gider, olay yerinde öldü. Boğuşmada kendisi de yaralanan polis memuru S.Y., ayaktaki tedavisinin ardından meslektaşları tarafından gözaltına alındı.

  ÇEVİK KUVVET MÜDAHALESİ

  Gider'in öldüğünü duyan arkadaşları, olay yerine gelip tepki gösterdikten sonra çevreye saldırmaya başladı. Polisle, Gider'in arkadaşları arasında yaşanan arbedenin büyümesi üzerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nden yardım istendi. Olay yerine gönderilen bir tim, Gider'in arkadaşlarını güçlükle etkisiz hale getirdi, dördünü gözaltına aldı. Gözaltına alınan dört zanlı, karakola götürüldü. Zanlıların, işlemlerinin ardından adliyeye sevkedileceği, ölümle sonuçlanan olayla ilgili soruşturmanın da sürdürüldüğü bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı