Gündem Haberleri

  Terör elbisesini çıkarmamış adamı getirdiler

  Selçuk Yaşar
  18.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DOKUZUNCU Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel HAMAS Lideri Halid Meşal’in Ankara’ya gelişiyle ilgili yaptığı yorumda, "Henüz terör elbisesini çıkarmamış bir adamı buraya getiriyorsunuz" dedi.

  Demirel, Marmara Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı kurucusu Şahap Kocatopçu'nun doğum günü kutlamasına katıldı. Demirel HAMAS ile ilgili bir soru üzerine, "HAMAS'ın zamanı mı? Henüz terör elbisesini çıkarmamış bir adamı buraya getiriyorsunuz. Efendim, rol oynayacağız diyebilirler. İyi de, rol oynayacağım derken kumar oynamanın gereği ne?" cevabını verdi.

  KIVRIKOĞLU İLE TARTIŞTI

  Ayrıca Demirel ile eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu arasında, "AB Kaf Dağı'nın arkasında mı?" tartışması çıktı. Demirel gecede yaptığı konuşmada, AB ile ilişkilere değinirken de şöyle dedi:

  "Bugün AB'den kaynaklanan bazı kaygılar görülmektedir. Bunun başında ülkenin bölünmesi gelir. Bu kaygılara gerek yoktur. Çünkü bu ülkenin insanları, zor koşullarda hep bir arada olmuşlardır. Bundan sonra da olacaklardır. Türkiye'nin bugünkü imajı, Avrupalı imajı değildir. Türkiye, bu imajı düzeltmek zorundadır. Kıbrıs meselesinde yanlış yapılmıştır. Kıbrıs'ta iki milletten bir millet çıkarılmak istenmektedir. Mümkün değildir."

  Daha sonra söz alan eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu, "Siz olumlu bir tablo çizmeye çalıştınız, ancak bazı konulardaki gelişmeler bizleri karamsarlığa sürüklüyor. Pontus diyenler var, Ermeni meselesini getirenler var, İmralı'dakinin söylemleri var. Ama bütün bunlara rağmen suçlanan hep Türkiye oluyor. Bir güvenlik kurulu toplantısında ben AB’nin Türkiye için Kaf Dağı'nın arkasında demiştim. Bugün şunu diyorum: AB Türkiye için uzayda olan bir gezegendir. AB ikili oynuyor. Yıllarca Kıbrıs şart değildir dediler, ama bugün şart olarak ileri sürüyorlar." dedi.

  Demirel, Kıvrıkoğlu'nun değerlendirmelerinin büyük bölümüne katıldığını söyledi, şunları ekledi: "Türkiye için AB’nin içinde olmak yararlıdır. "

  O geceye kimler katıldı

  Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, MGK eski genel sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç, rektörler, YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz

  Kadirşinaslık

  Süleyman Demirel, 90'ıncı yaşını kutlayan eski bakan Şahap Kocatopçu'ya içinde sülieti bulunan cam biblo ile kitap hediye etti. Demirel, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen etkinlikte Marmara Grubu Vakfı ile Vakfın Başkanı Akkan Suver'in bu toplantıyla, Şahap Kocatopçu'ya kadirşinaslık gösterdiğini, kadirşinaslığın da insanlığın icaplarından olduğunu söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı