Gündem Haberleri

  Terör Devleti / Hasan Taşkın

  Hürriyet Haber
  18.01.2011 - 15:10 | Son Güncelleme:

  Gazeteci-yazar Hasan Taşkın’ın İsrail’in derin çalışmaları ve gerilen Türkiye-İsrail ilişkilerini masaya yatırdığı “Terör Devleti” ismini verdiği kitabı Callisto Kitap tarafından okurla buluşturuldu.

  Taşkın, Kitabında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “One Minute” çıkışının ardından yaşanan “Mavi Marmara” olayından, Türkiye-İsrail ilişkilerinin tarihsel gelişimine ve konjonktürel değişime yer vererek,  İsrail Gizli Servisi MOSSAD’ın derin operasyonlarını da gündeme getiriyor

   

  Kitapta, Osmanlı dönemine,Sultan II. Abdülhamit’e, İttihat ve Terakki’ye kadar uzanıp bazı tarihsel olaylara da yer verilerek, derin bir analiz içeriyor.

   

  Tevrat ve Kuran-ı Kerim’den alıntılar yapılan kitapta, İsrail’in dünyaya rağmen ne yapmak istediğini açık bir şekilde ortaya konmaya çalışılıyor.  

   

  Taşkın, Tevrat’ın ’öldürmeyeceksin’’ şeklindeki kesin emrine rağmen İsrail’in öldürmeye devam etmesini ve ‘’Mavi Marmara’’ olayına kadar genelde dikkatle yürüttüğü Türkiye ile ilişkilerini bozmak pahasına düzenlediği operasyonun amaç, sebep ve sonuçlarını da kitabında irdeliyor.

   

  Kitabında tarihsel gerçeklikler ışığında bir fikir jimnastiği olanağı sunan Taşkın, ‘’Mavi Marmara’’ gemisi olayının gelişmelerine ve dünyadaki yankılarına da dakika dakika yer vererek tarihe bir not düşüyor.

   

   

  -HASAN TAŞKIN KİMDİR?-

   

  Hasan Taşkın, 1965 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. Sosyoloji okudu.

   

  Gazeteciliğe 1988 yılında Rizeliler isimli aylık derginin imtiyaz sahibi olarak başladı.
  1989 yılında halen yayınlanmakta olan “Vakıf Rize” Dergisi’ni kurdu. 1992 yılında Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde muhabir oldu.

  6.5 yıl AA imzasıyla gündem yaratan önemlipolisiye olaylarla ilgili inceleme ve araştırma haberlerine imza attı.

   

  1998 yılında Anadolu Ajansı Trabzon Bölge Müdürlüğüne atandı. Trabzon’da da imza attığı önemli haberlerle öne çıktı.

  Aralık 2000 tarihinde ise önce Anadolu Ajansı Van, daha sonra Konya Bölge Müdürlüğü’nde görevlendirilen Hasan Taşkın,

  2002 yılının Nisan ayına kadar Konya kaynaklı ekonomi ve siyaset haberleri ile dikkat çekti.

   

  2002 yılının ikinci yarısında İstanbul’a dönen Hasan Taşkın, Yeni şafak Gazetesi’nde araştırma ve inceleme haberleri yaptı.

  2002-2003 yılı arasında Sabah Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Taşkın, Sabah Gazetesi’nde de özel haberleriyle dikkat çekti.

  Sabah’tan ayrıldıktan sonra çalışmaya başladığı Nokta Dergisinde de, 2004-2005 yıllarında önemli kapak haberleri ile gündem oluşturdu.

   

  2008 Yılında Bengütürk TV’de hafta içi her gün “Tam Saati” isimli canlı yayın programın yapımcı ve sunuculuğunu yaptı.

  Taşkın, 2008 – 2010 yılları arasında dünyanın 42 ülkesinde 400 mağazası bulunan “Wenice” çocuk giyim markası ile “MOL Mağazaları”nıniletişim direktörlüğünü yaparak, bu şirketlerin çalışmalarını başta Türk basını olmak üzere dünya basınına yüzlerce kez haber olarak yansıttı.

   

  Taşkın’a, bu çalışmalarından dolayı K.K.T.C’de “Yılın En İyi İletişimcisi” ödülü verildi.

   

  Hasan Taşkın, sarı basın kartı sahibi olup, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve Rize Vakfı Üyesidir.

   

  Taşkın, halen günlük olarak yayınlanan “Ekonomi Gazetesi”nin sahibi ve Merkezi İstanbul’da bulunan Haberciler Derneği’nin Genel Başkanıdır.

   

  Hasan Taşkın’ın, yayınlanmış, “11.Başkomutan Abdullah Gül”, ” Şu Derin Devlet”, ” İsrail in GAP senaryosu”, ” Kıskaç” , “Vatikan ın Türkiye senaryosu”, “Demirel’in kara kutusu Orhan Keçeli”, Şimdi haberler” adlarında 7 adet kitabı bulunmaktadır.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı